Na deštěm zmáčeném novosadském trávníku přivítali v 5. divizním kole domácí hráči soupeře ze Skaštic a v případě výhry si mohli upevnit svou pozici v nejvyšších příčkách průběžné tabulky. Hosté však byli v sobotu lepším týmem a ač hráli hodinu v početním oslabení, dokázali díky brance z pokutového kopu zvítězit.

V loňském nedokončeném soutěžním ročníku podlehly Novosady doma Skašticím 1:4 a měli tedy dnes svému soupeři co vracet. Od začátku zápasu to ale byli hosté, kdo působil fotbalovějším dojmem a ve 22. minutě pomohlo Kubicovi dokonce břevno.

Hned vzápětí následoval dlouhý nákop domácích před branku soupeře. Gólman Vrba špatně odhadnul odskok míče na mokrém terénu a v nouzi zahrál rukou mimo pokutové území před dotírajícím Sobkem. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta pro Vrbu.

Na začátku druhé půle se nad stadionem objevila duha, ale Novosadům žádné štěstí nepřinesla. Ba naopak celek hostů i přes početní oslabení byl lepším týmem, což nakonec vyústilo 71. minutě v chybu domácí obrany, kterou musel za cenu faulu v šestnáctce hasit brankář Kubica. Skaštický Konečník nařízenou penaltu s přehledem proměnil a hosté se dostali do vedení.

V 78. minutě se podobná situace opakovala na opačné straně. Kirschbaum si poněkud teatrálně došel pro faul a následovala dost přísně nařízená penalta. Náhradní brankář Večeřa však špatně provedený kop vyrazil.

Po zbytek zápasu se domácí snažili alespoň o vyrovnání, jejich hře však chybělo přesnější zakončení, za celý zápas se trefili mezi tyče pouze dvakrát. Hosté si tak taktickou hrou pohlídali konec duelu a přes více než šedesátiminutové oslabení si zcela po zásluze odvezli všechny tři body.

FK Nové Sady – TJ Skaštice 0:1 (0:0)

Branka: 71. (pen.) Konečník. ŽK: 55. Rus, 84. Marčík, 86. Krátký, 90. Žďánský – 50. Berčík. ČK: 24. Vrba.

Rozhodčí: Nejezchleb – Machorek, Pospíšil. Diváci: 105.

Nové Sady: Kubica – Kirschbaum, Opatřil, Popelka, Krátký, Rus, Hirsch, Škrabal (79. Lužný), Sobek (79. Bošek), Žďánský, Drábek (67. Marčík). Trenér: Sobek.

Skaštice: Vrba – Frýdl, Menšík (25. Večeřa), Motal, Berčík, Beneš, Červenka (72. Sova), Konečník, Motal, Štěpják, Sedlák. Trenér: Motal.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Novosady nevyužily přesilovku"