FOTO: Novosady skolily lídra

Fotbalové soutěže pokračovaly i o státním svátku a v divizní skupině E hostily Nové Sady dosavadního lídra tabulky Hranice. Po nevýrazném začátku se domácí celek prosadil i střelecky a zcela po zásluze vybojoval cennou výhru.

V úvodní půlhodině byli nebezpečnější hosté, kteří si vypracovali tři slibné šance. Fumánek se ale v páté minutě ve skluzu mezi tyče netrefil, deset minut poté předvedl perfektní sólo Vyka – ovšem bez finálního zakončení, a ve 26. minutě Heřmánek v souboji tváří v tvář nevyzrál na Zbořila.

Poté ovšem šlápli na plyn i domácí a začali se zvláště po pravé straně prosazovat čím dál víc. Po jednom z průniků skóroval zblízka Šuba a vstřelil úvodní branku zápasu. Dalo by se říct, že pro další vývoj utkání to byl rozhodující okamžik, protože do té doby byla hra vcelku vyrovnaná a bylo zřejmé, že celek, který dá první branku, bude ve velké psychické výhodě.

To se potvrdilo hlavně ve druhé půli, jejíž začátek domácí zcela ovládli. V 54. minutě se po několika nepřesnostech uprostřed hřiště dostal na půlící čáře k míči Václav Novotný, dlouhým nákopem našel na hranici soupeřovy šestnáctky nabíhajícího Šubu, ten elegantně „z první“ překonal vyběhnuvšího Tomečka a pojistil tak domácí vedení.

Hodně emocí na straně hostí přinesla 67. minuta, kdy hranický Vyka šel do hlavičkového souboje tvrdě s loktem příliš nahoru a dostal žlutou kartu. Protože ale kartonek stejné barvy uviděl již tři minuty před tím, musel se odporoučet do šaten. Udělení druhé žluté karty se pranic nelíbilo lavičce Hranic a na hlavního sudího mířila sprška ostrých výrazů.

Početní výhody využili deset minut před koncem novosadští k pojistnému třetímu gólu. Šuba rozehrával standardní situaci, míč se po ní několikrát vrátil do šestnáctky hostů, kde jej nakonec za záda brankáře propasíroval zblízka Krátký.

Zbylé minuty si už domácí zkušeně pohlídali a zcela po zásluze si připsali docela nečekaně suverénní tři body.

FK Nové Sady – SK Hranice 3:0 (1:0)

Branky: 37. a 54. Šuba, 79. Krátký. ŽK: 35. Šuba, 44. Sobek, 60. Baďura, 81. Škrabal – 64. Vyka. ČK: 67. Vyka (druhá ŽK).

Rozhodčí: Liška – Ehrenberger, Tomanec. Diváci: 150.

Nové Sady: Zbořil – Březina, Popelka, Baďura (87. Strnad), Novotný M., Krátký, Pošusta (73. Škrabal), Sobek (68. Musil), Novotný V., Šuba (90. Dokoupil), Drábek (57. Hofman). Trenér: Sobek.

Hranice: Tomečka – Čáp (60. Rak), Kundrát, Vyka, Kuchař, Bezděk, Lasovský, Šišlák, Kuchař, Heřmánek, Fumánek. Trenér: Fojtů.

Foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Novosady skolily lídra"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..