FOTO: Olomoucké volejbalistky jsou v extralize stále bez porážky

Po odvetě v Lize mistryň a utkání MEVZA Cupu v Bratislavě, které od sebe dělily pouhé dva dny, musely volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc rychle přepnout na nejvyšší domácí soutěž. V jejím sedmém kole se doma střetly s brněnským celkem Králova Pole, a přestože ztratily první sadu i přes výhodu čtyř setbolů v řadě, nakonec uhájily domácí tvrz tříbodovou výhrou 3:1.

První dějství bylo dlouho těsnou přetahovanou o každý bod, v níž měl ale domácí favorit po většinu času mírně navrch a za stavu 22:18 to vypadalo na jeho výhru. Vysokoškolačky si navíc v koncovce vypracovaly výhodu hned čtyř setbolů v řadě (24:20), jenže Brno kontrovalo šestibodovou šňůrou při podání své kapitánky Vyklické a set nevídaně překlopilo na svou stranu – 24:26.

Tento moment Hanačky probral z cestovního útlumu; po úvodní sérii servisů Kubínové to bylo 5:0 a univerzita svůj náskok dál postupně navyšovala (10:3, 19:7). Nakonec z toho bylo vysoké vítězství domácích volejbalistek v poměru 25:12.

Třetí sada začala bodovou přestřelkou (3:0, 3:5) a pokračovala střídáním obou týmů ve vedení nejvíce o dva body. Zahřmělo až ve chvíli, kdy na tom byly o něco lépe Jihomoravanky (13:15). Na servis však po jejich následné ztrátě přišla domácí blokařka Sokolová a vydržela tam dlouhých sedm výměn (21:15). To Olomoučankám stačilo k tomu, aby set doztrátovaly na konečných 25:19.

A podobně jako třetí část zápasu se vyvíjela i ta čtvrtá. Oba celky se znovu několikrát prostřídaly v minimálním vedení a opět to bylo Brno, jež mělo před koncovkou o málo lepší pozici (14:16). Tentokrát se role lídra týmu na podání ujala těsně předtím střídající domácí smečařka Dedíková, která ve svém postavení vydržela až do stavu 19:16. Přestože hosté ještě v závěru dvěma body zdramatizovali situaci (21:18, 21:20), Univerzita Palackého ovládla poslední čtyři výměny a díky tomu i celý duel.

Takový zápas je velmi těžké hodnotit, protože jsme dnes tady určitě sahali po bodu. Škoda našich chyb v některých pasážích, ale zatím se jim prostě neumíme vyhnout. Až na druhý set to bylo z naší strany dobře rozehrané, ale rozhodla zkušenost,“ konstatoval šéf brněnské lavičky Tomáš Samsely.

Asi pod dojmem náročného programu, těžkého cestování a častého střídání značky míčů to dnes z naší strany nebyl ideální výkon,“ uznal olomoucký lodivod Jiří Teplý. „Naše hra byla rozháraná a plná chyb. Po zcela zbytečně ztraceném prvním setu jsme se sice ve druhém zmátořili a snadno jej vyhráli, ale pak jsme pokračovali v nervózním výkonu. Spokojen být rozhodně nemůžu, ale vzhledem k okolnostem tři body po výsledku 3:1 beru,“ uzavřel Teplý.

Ve čtvrtek 8. listopadu čeká volejbalistky Šternberka a Olomouce „sestrovražedný“ boj v rámci 8. extraligového kola ve šternberské hale Ecce Homo. Hrát se bude od 17 hodin.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:1 (-24, 12, 19, 20)

Rozhodčí: Dmejchal, Kostka. Čas: 95 minut. Diváků: 400.

Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Kovářová, střídaly: Sokolová, Dedíková, Orvošová.

Královo Pole: Šloufová, Skibaová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová, střídaly: Pavlíková, Nicholová, Podhrázká.

Text: Adam Fritscher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6619737753187624721?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Olomoucké volejbalistky jsou v extralize stále bez porážky"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..