FOTO: Olomoucké volejbalistky se obnažily pro kalendář

Náročný kondiční dril v letním přípravném období zužitkovaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ještě před zahájením nové extraligové sezony. Vysokoškolačky předvedly svá vypracovaná těla v odvážném kalendáři, který nafotila olomoucká fotografka Hana Pauchová. Výtěžek z prodeje poputuje po dohodě hráček s klubem na dobročinné účely.

Fotografie vrcholových sportovců v netradičních aranžmá nejsou ničím neobvyklým, olomoucké volejbalistky si ale troufly zabrousit až do oblasti uměleckého aktu. „Přišla s tím naše kapitánka Verča Gregorová, která viděla něco podobného v časopise a navrhla, že bychom to mohly zkusit,“ líčila vznik kalendáře smečařka Veronika Mátlová. „Tak jsme zašly za trenérem, tomu se nápad okamžitě zalíbil a pomohl nám sehnat i fotografku.“

Snímky byly podle Mátlové hotové během jednoho týdne. „Chodily jsme do ateliéru po skupinkách. Ze začátku tam byl i nějaký ostych, ale byly jsme u toho včetně fotografky jenom samé holky, takže to z nás rychle spadlo. Nakonec to byla docela i legrace a také zajímavá zkušenost,“ směje se jedna z „hvězd“ nové fotokolekce.

Odvážný kalendář volejbalistek SK UP Olomouc na rok 2011 si budou moci zájemci zakoupit za 220 korun během domácích extraligových zápasů týmu v univerzitní sportovní hale na Lazcích a také v nově otevřené prodejně Hi-Tec v Ostružnické ulici 31. Výtěžek se rozhodli zástupci klubu společně s hráčkami a fotografkou Hanou Pauchovou, která se vzdala honoráře za svou práci, věnovat dětské hemato-onkologii Fakultní nemocnice Olomouc. „Bez ohledu na úspěšnost prodeje kalendáře půjde od nás na tento účel částka 25 tisíc korun,“ uvedl trenér a manažer oddílu Jiří Teplý. „K příjmům z prodeje přidá peníze klub i samotné holky, které se rozhodly přispět ze svých prémií za dosažené sportovní výsledky,“ dodal Teplý.

Do prodeje půjde kalendář po jeho slavnostním křtu, který se za účasti zástupců klubu, hráček a osobností olomouckého veřejného života uskuteční tuto sobotu v Hotelu Arigone. (tz)

Okomentuj jako první článek "FOTO: Olomoucké volejbalistky se obnažily pro kalendář"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..