FOTO: Opět ta prostřední třetina…

Turnaj Euro Floorball Tour pokračoval v sobotu druhým kolem a český tým se v něm utkal s finskými reprezentantkami. A přestože se domácí v předchozím pátečním zápase proti Švýcarsku prezentovali velmi solidním výkonem, dalo se předpokládat, že i v tomto duelu budou tahat za kratší konec.

Což se nakonec potvrdilo, ale česká reprezentace ani v tomto duelu nedala svou kůži lacino. Bohužel se jí znova vymstila nevydařená druhá třetina, kdy stejně jako v pátek nechala soupeře otočit průběžné skóre v jeho prospěch.

Dnes šly do vedení Finky, ale v 15. minutě se při přesilovce prosadila Ratajová a srovnala na 1:1. V poslední minutě napálila míček na finskou branku Krupnová a Češky odcházely do šaten s nejtěsnějším vedením.

Hostům se podařilo srovnat ve 24. minutě v přesilové hře při vyloučení Kapcové. Krátce nato mohl jít domácí tým znova do trháku, když měl výhodu trestného střílení, ale kličku Krupnové finská gólmanka vystihla. Zbytek druhé třetiny už většinou ovládaly Finky, což nakonec potvrdily i dalšími dvěma brankami.

Stejně jako včera tak i dnes početná divácká návštěva podporována bubenickou sekcí hnala český tým za případným úspěchem a ten se jim odměnil bojovným výkonem. Mnohokrát zatlačil soupeře před jeho bránu, v zakončení však chyběl klid a důraz. V posledních pěti minutách už domácí tým hrál hodně vabank dopředu, čehož nakonec Finky využily ke vstřelení dalších dvou branek, kterými pojistily své průběžné vedení a zbytek zápasu dovedly docela v pohodě do vítězného konce.

Česká republika – Finsko 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)

Branky: 15. Ratajová, 20. Krupnová –  5., 24. Kauppiová, 28. Pöllanenová, 35. E. Kujalaová, 58. Rantalaová, 58. Nieminenová.
Rozhodčí: Kumerdanks- Kristapsons (oba LAT). Diváci: 811.
Foto: Jiří Novotný.
[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6414510653543070849?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Opět ta prostřední třetina…"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..