Muži FBS Olomouc, kterým se v tomto soutěžním ročníku zatím vlastně vůbec nedaří a kteří potřebují body jako sůl, hostili ve 12. kole 2. florbalové ligy hratelného soupeře Playmakers Prostějov. Jenže improvizovaná sestava domácích borců na své hanácké soupeře nestačila a po nervy drásajícím souboji nakonec o jeden gól  prohrála.

Vstup do zápasu se lépe povedl hostům, kteří po necelých devadesáti vteřinách dali svou první branku.  Zatímco v následujících minutách měl více ze hry domácí tým, na ochozu pro diváky zcela jasně dominoval oddaný fanoušek Prostějova, jenž nejen v těchto minutách, ale vlastně po celý zápas mohutně povzbuzoval hostující florbalisty a svým hlasem suverénně překřičel ostatní diváky. Po zápase tvrdil, že hladina alkoholu v jeho žilách se tentokrát výjimečně pohybovala na nulové úrovni a o to víc si tento zápas užil 🙂 .

V první třetině se sice domácímu týmu podařilo vyrovnat na 2:2, ale s jednogólovým náskokem nakonec odcházeli do šaten hosté, protože  po rychlém protiútoku zakončoval do sítě FBS Zdeněk Fojt.

Prostřední část hry se z gólového hlediska vyvedla lépe domácím, když po brankách Héla a Čmely otočili průběžné vedení ve svůj prospěch. Domácí gólman Brus nastoupil do této třetiny s dioptrickými brýlemi pod svou maskou a zdálo se, že to byl dobrý tah, protože udržel čisté konto.

Ač brankář FBS nastoupil s brýlemi na nose  i do poslední třetiny, hosté do její poloviny dvakrát skórovali a strhli průbežné vedení opět  na svou stranu. Šance na srovnání se domácím vyskytla při jejich přesilovce osm minut před koncem zápasu, ovšem během ní se přes olomouckou obranu prosmýkl Jan Hloch a hosté rázem vedli o dvě branky.

Poslední minuty duelu byly charakteristické hlavně množstvím osobních soubojů často za hranicí pravidel, a tak trestná na lavice na obou stranách časomíry trpěla nedostatkem židlí pro potrestané borce. A zdálo, že i rozhodčí místy ztrácejí přehled o tom, v jakém počtu má který tým vlastně hrát a kdo z pykajících hráčů už může nastoupit na palubovku.

Jiskřičku naděje pro  FBS vykřesal svou gólovou trefou dvanáct vteřin před koncem Roletzký, ale to byla za strany domácího mančaftu už jen labutí píseň tohoto zápasu.  Prostějovští Playmakers si poněkud nečekaný plný bodový zisk pohlídali a domácím borcům nezbývá, než v si pořádně užít Silvestr a poté zabojovat o udržení v soutěži.

FBS Olomouc – FbC Playmakers Prostějov 5:6 (2:3, 2:0, 1:3)

Branky: 14. Krnáč, 15. a 31. Čmela, 25. Hél, 60. Roletzký  – 2., 46. a 53. Hloch J., 13. Hloch K., 17. Fojt Z.,  49. Bouda.

Vyloučení:  Hél (2x),  Vařeka (2x), Vašut  – Hloch J. (4x), Zakopal.

Rozhodčí: Perla, Vrzala.

Diváci: 22.

FBS Olomouc: Brus – Vašut, Procházka, Stehlík, Hanusek, Čmela, Konečný, Jakubec, Roletzký, Krnáč, Vařeka, Novák, Dvorský, Hél. Trenér: Ženčák.

Prostějov: Panák – Ťuik, Miczek, Kováč, Žák, Řehulka, Zakopal, Hloch K., Vydržel, Bouda, Fojt Z., Hloch J., Fojt M. Trenér: Kubíček.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTAzMDUxMTY2ODg3Mjk2OTE1NDEyL2FsYnVtaWQvNTgyMjYyMTY0MTEyMjIyMzI4MT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Oslabení FBS nestačili na Playmakers"