FOTO: Ostrava znova dostala výprask

Volejbalistkám Univerzity Palackého Olomouc chybí jediné vítězství k postupu do finále extraligového play-off. Také podruhé v semifinálové sérii s Ostravou vysokoškolačky dokonale zužitkovaly výhodu domácího prostředí a stejně jako v prvním střetnutí vyhrály 3:0.

Druhé semifinále bylo hodně podobné prvnímu zápasu série, a to už ve svém úvodním setu. V něm šly vysokoškolačky hned od počátku do vedení, které při servisu Dedíkové zvýšily až na 12:4. Ostrava ještě sadu zkomplikovala, když stáhla z 20:12 na 21:18, koncovku už si však univerzita dokázala pohlídat.

Zatímco v sobotu měly Hanačky největší problémy ve třetím dějství, o den později to bylo již ve druhém setu. Hosté v něm vedli 8:5 a pak se drželi až do stavu 13:13, jenže je nejdřív načala podávající Kubová (16:13) a pak vše dokonala znovu Dedíková (19:14). Tuto ztrátu už Ostravanky dohnat nezvládly.

Ve třetí části duelu se těsné vedení přelévalo ze strany na stranu až do stavu 14:13. Pak Olomouci ještě jednou pomohly servírující Kubová (17:13) a do třetice Dedíková (17:15, 21:15), od té chvíle již hostující družstvo působilo více odevzdaným dojmem a koncovku nijak nezdramatizovalo.

Domácí hráli stejně jako v sobotu dobře a znovu nás přitlačili servisem. Byla to opět přetahovaná o každý míč, v níž se nám nedařilo ubránit hlavně technické balony. Série ale ještě nekončí, doma chceme a umíme hrát líp a pokusíme se sem vrátit na pátý zápas,“ plánuje ostravský kouč Zdeněk Pommer.

Značnou podobnost se sobotním utkáním viděl i olomoucký kormidelník Jiří Teplý: „Byl to opět dramatický a vyrovnaný zápas. Ostrava nechtěla podruhé prohrát, což bylo znát i na tom, jak hodně zejména v prvním setu riskovali servisy. My jsme to ale ustáli, odskočili jim a až na jeden výpadek měli úvodní sadu pod kontrolou. Největší problém z našeho pohledu nastal ve druhém setu, kdy jsme začali improvizovat a hrát něco jiného, než jsme si řekli. Naštěstí jsme se uklidnili a zvládli také druhý zápas, a to i díky lepší přihrávce, než měl soupeř. Čeká nás teď cesta do Ostravy, kde to budeme mít i vzhledem k bouřlivé atmosféře hodně těžké, ale chceme uspět také tam a dokonat náš postupový cíl,“ řekl Teplý.

Třetí – a pro Olomouc v ideálním případě poslední – semifinálový duel začne ve středu 13. dubna v 18 hodin v Ostravě. Případný čtvrtý duel by se uskutečnil tamtéž a ve stejném čase o den později.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (19, 19, 18)

Rozhodčí: Rychlík, Peloušek. Čas: 80 minut. Diváků: 950.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero: Hronová.

Ostrava: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková, střídaly: Kukučová, Součková, Čuboňová, Kvapilová.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6272192605000626801?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Ostrava znova dostala výprask"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..