FOTO: Po polovině základní části jsou Hanačky stále bez prohry

Vpravdě sváteční soupeřky měly v den státního svátku 17. listopadu v rámci 9. extraligového kola volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc, když doma přivítaly svého velkého rivala v boji o přední pozice z posledních let Ostravu.  I přes ztracený úvodní set jej nakonec porazily za tři body 3:1.

Úvodní sada derby Olomouce s Ostravou přinesla nervózní volejbal s přeléváním skóre ze strany na stranu. V momentě, kdy Olomoučanky otočily při podání Kossányiové ze stavu 12:15 na 17:15, to vypadalo, že favorit přebírá otěže zápasu. Jenže hostující tým se opět dostal do vedení (18:16, 19:21), v závěru sice pohrdl dvěma setboly (22:24, 24:24), ale esem své kapitánky Zemanové přece jen získal úvodní dějství na svou stranu – 24:26.

Do druhého dějství ovšem domácí tým poslal do hry zcela obměněnou sestavu, která hned od začátku začala diktovat tempo hry (5:2, 12:7). Ostrava se ještě jednou přiblížila (16:14), aby nakonec uhrála pouhých sedmnáct výměn.

Třetí část duelu rozhodly dvě série servisů domácích volejbalistek hned v první fázi hry – 10:5 po podání Struškové a 14:6 po servisech Kubínové. Hostující družstvo už nenašlo protizbraň a prohrálo 18:25.

Čtvrtý set byl opět ve znamení přelévání vedení ze strany na stranu – 6:8, 13:11. V závěru to za stavu 17:20 nevypadalo s univerzitou dobře, jenže skvělá série české reprezentantky Struškové na servisu znamenala obrat na 25:20 a výhru Olomouce nad Ostravou 3:1.

Byl to z naší strany dobrý a bojovný výkon. Do zápasu jsme vstoupili výborně a zvlášť pro diváky to musel být oboustranně zajímavý volejbal. Na dnešním výkonu musíme postavit naše účinkování v dalších utkáních,“ řekl ostravský kouč Zdeněk Pommer.

Začali jsme nekoncentrovaně, a přestože jsme se několikrát během prvního setu dostali do vedení, tak jsme opět vlastními chybami hru ztratili. Druhá sada byla z naší strany nejlepší, postupně jsme zlepšovali servis, ale celkově se mi výkon tentokrát i přes výhru příliš nelíbil,“ konstatoval kormidelník vítězek Jiří Teplý.

Pouhý den po utkání s Ostravou čeká univerzitu úvodní utkání čtvrtfinále Českého poháru proti Dukle Liberec. Hrát se bude v olomoucké hale v neděli netradičně od 14.30 hodin.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (-24, 17, 18, 20)

Rozhodčí: Kostka, Vachutka. Čas: 105 minut. Diváků: 350.

Olomouc: Dudová, Košická, Trnková, Napolitano Šenková, Kossányiová, Sokolová, libero Kovářová, střídaly: Dedíková, Michalíková, Kubínová, Strušková, Orvošová.

Ostrava: Makauskaiteová, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová, střídaly:  Sedláčková, Žolnerčíková, Zedníková, Lukáčová.

Text: Adam Fritscher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6624930290735834417?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Po polovině základní části jsou Hanačky stále bez prohry"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..