FOTO: Prostějov se pod vysokou sítí znova zaskočit nenechal

Vysokoškolačky hostily v dalším kole nadstavby volejbalové Extraligy žen favorita soutěže tým AGEL Prostějov. Úřadující mistryně po nečekaném výpadku v zápase proti Přerovu v minulém kole potvrdily svou suverenitu a z Olomouce si bez problémů odvezly všechny body

Úvodní set byl vyrovnaný do stavu 8:8. Pak favorizovaní hosté odskočili na rozdíl čtyř bodů, náskok udrželi až do koncovky a bez větších potíží se ujali vedení. Druhá sada byla rozhodnuta ještě rychleji; po sérii šesti servisů Kossányiové vyhrával Prostějov 9:3 a zdramatizování situace už nepřipustil. Olomoučankám svitla naděje ve třetím dějství: od stavu 7:11 otočily při podání Nachmilnerové na 14:11 a mistryně znervózněly. Jenže pak se podobně vedlo na servisu Vincourové (14:18), univerzita ještě měla určitou šanci za stavu 17:19 a 21:23, ale zkušenější protivník si už příležitost vzít nenechal.

„První dva sety jsme byli lepší zásluhou dobrého útoku i obrany. Ve třetí sadě se ale soupeř po sérii podání Nachmilnerové dostal do vedení a ten set byl vyrovnaný. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, nejvíc se na něm podílely Soaresová, de Assisová a střídající Hippeová,“ chválil své svěřenkyně prostějovský kouč Miroslav Čada.

„První set jsme začali velice dobře, ale vlastními chybami jsme se připravili o kontakt se soupeřem. To nás rozhodilo, takže jsme pak Prostějovu pomohli vlastními chybami a nekoncentrovaností,“ netěšilo domácího kormidelníka Jiřího Teplého. „Ve druhém setu byl protivník jednoznačně lepší a nám v něm nešlo nic. Třetí sadu jsme Prostějovu vyhráli my, protože poté, co jsme se ujali vedení 14:11 a soupeř se štěstím otočil, tak jsme dali čtyři balony do autu, čímž jsme rozhodli o osudu setu. Mohli jsme jej vyhrát, ale udělali jsme moc chyb. Soupeř je přece jen zkušenější a koncovku už uhrál,“ konstatoval Teplý.

Za týden čeká olomoucké volejbalistky další domácí střetnutí se soupeřem ze samotné špičky nejvyšší soutěže. V 6. kole extraligové nadstavby přivítají Hanačky v sobotu 2. března od 17 hodin v tabulce druhý Olymp Praha.

SK UP Olomouc – VK AGEL Prostějov 0:3 (-19, -16, -22)

Rozhodčí: Kostka, Trumpet. Čas: 80 minut. Diváků: 72.

Olomouc: Tinklová, Košická, Rutarová, Vanžurová, Kojdová, Nachmilnerová. Libero: Maléřová. Střídaly: Rašková, Polášková.

Prostějov: Miletičová, Hrončeková, Soaresová, Kossányiová, de Assisová, Vincourová. Libero: Gomesová. Střídaly: Melichárková, Hippeová.

Text: Adam Fritscher. Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/5848235847019649233?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Prostějov se pod vysokou sítí znova zaskočit nenechal"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..