FOTO: Prusek napoprvé hned s nulou

Parádní premiéru v dresu Kohoutů prožil gólman Martin Prusek. Svým výkonem pomohl Moře porazit ve 33. kole první hokejové ligy Beroun a navíc udržel čisté konto.

„Abych pravdu řekl, tak jsem byl před zápasem trochu nervózní. Na ledě už na to nemá člověk čas myslet. Zápas po tak dlouhé době nebyl jednoduchý. Ve třetí třetině jsem už cítil, že nohy byly tvrdší,“ říkal po zápase mistr světa z roku 1999 Martin Prusek.

Do utkání nastoupila Olomouc aktivně a hned ve třetí minutě šla do vedeni po jednoduché akci po ose Mikel, Brančík a zakončující Černý. Berounští Medvědi byli v první třetině neškodní a Pruska v domácí brance ohrožovali sporadicky.

Druha část začala ve větším tempu a Kohouti se museli vice bránit. Když se dostali olomoučtí hráči tempa, tak se bylo na co koukat. Ve 31. minutě po opětovné spolupráci veteránu Mory Brančíka a Černého vedli Kohouti 2:0. Vzápětí Ministr našel Pekra, který jednoduše zakončil a dal na 3:0. Ke konci třetiny si diváci užili i momentu, který se z českých kluzišť vytrácí. Nedbalek ukázkovým bodyčekem zboural berounského Poláka.

Poslední dějství se odehrávalo podobně jako to druhé, s minimem šancí, i když Medvědi měli dva větší závary. Prusek však vše s ledovým klidem vyřešil.

Ke konci utkáni se zajiskřilo u berounské branky se do sebe pustil obrovitý Jaroslav Nedvěd a Radim Kucharczyk. Oba byli za šarvátku vyfasovali tresty na 5 minut plus do konce utkaní. To není dobrá zpráva pro kouče HC Olomouc, protože pro domácího útočníka to je již druhý takový trest v sezoně a bude proto chybět v příštím duelu.

HC Olomouc – HC Berounští Medvědi 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 3. Černý (Brančík, Mikel), 31. Brančík (Černý), 33. Pekr (Ministr). Rozhodčí: Ondřej – Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:5 navíc Mikel (Olo) 10 minut osobní trest. Kucharczyk (Olo), Jaroslav Nedvěd (Ber) 5 minut plus do konce.

HC Olomouc: Prusek – Bartoň, Tesařík, Lhotský, Mikel, Nedbálek, Janáček, Ondrůšek – Pekr, Ministr, Zbořil – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Brančík, Polodna. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

HC Berounští Medvědi: Cikánek– Veselý, Jar. Nedvěd, Jelínek, Látal, Malý, Žovinec, Jebavý – Pavel, Novotný, Besser – Švagrovský, Kupec, Vlček – Žalčík, Polák, Forman – Doležal, Hertl, Hašek – Nedvěd.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Prusek napoprvé hned s nulou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..