FOTO: První poločas v Hodolanech ovládly emoce

Přímým soubojem o druhé místo v tabulce byl zápas 24. kola III. třídy OFS Olomouc mezi Sigmou Hodolany a Novou Hradečnou. Papírově se tedy dal očekávat oboustranný kvalitní fotbal, žel průběh utkání notně ovlivnil nervózní první poločas, kdy emoce cloumaly nervy mnoha hráčů z obou mužstev.

Několikrát to vypadalo, že hráči si rozepře mezi sebou začnou vyřizovat nefotbalovými prostředky, čímž utrpěla hlavně kvalita předváděné hry. Spousta soubojů nebyla vedena s cílem získat míč či založit fotbalovou akci, ale hlavní motivací byla pomsta za skutečné nebo i domnělé předchozí příkoří. Hlavní sudí, který možná mohl na začátku zápasu trochu karetně přitvrdit, však nakonec kritickou první půlku ukočíroval ke zdárnému konci. A kupodivu i bez červené karty. Před poločasovým odchodem do šaten si k sobě zavolal oba trenéry a patrně jim důrazně vysvětlil, ať si své svěřence v kabině trochu zkrotí. Což se nakonec i stalo, protože druhý poločas už byl notně klidnější.

První šanci ke skórování měli hosté, když v 5. minutě zahrávali standardní situaci a hlavičkující hráč trefil břevno. V končící 15. minutě Kaczmarczyk chytře nahrál nabíhajícímu Študentovi a byla z toho úvodní branka. Krásné rychlé sólo podél levé lajny předvedl následně Duba, jeho zpětnou přihrávku však nikdo ze spoluhráčů nevyužil.

Tím ale skončila fotbalovější část poločasu, jeho zbytek byl doprovázen vzájemnými ataky, vyhrožováním opuštění hřiště na nosítkách, požduchováním a nesportovními gesty. Spouštěčem byla akce, kdy Slovák zezadu sejmul Kaczmarczyka a mohl být rád, že jeho zarudlé oči viděly jen žlutou barvu :-).

Herně byla Nová Hradečná nebezpečná hlavně při standardních situacích, což předvedla po půlhodině hry, nebezpečnou dorážku však Kubíček za svá záda nepustil. Svou druhou dnešní branku přidal po individuální akci Študent krátce před poločasovým hvizdem, kdy se k němu dostal míč, jež Hodolany vybojovaly na půlící čáře.

Třetí branku vstřelil Duba po sklepnutí Štěpánkova centru a domácí tým tak zamířil k další výhře. Svou převahu pak potvrdily v 72. minutě krásnou kombinací na jeden dotek po ose Mráček – Stojan – Kaczmarczyk – Mráček, pro kterého už nebylo problémem skórovat do rozhozené obrany a opuštěné brány. Pěknou gólovou tečku pak v minutě sedmdesáté šesté udělal z trestňáku Štěpánek, brankář Koukal se po jeho vyvedené střele do šibenice natahoval zcela marně.

Dvě minuty před koncem si mohl druhý zářez na svou kopačku přidat Duba, který vybojoval v souboji s brankářem na hranici šestnáctky míč. Zívala na něj zcela prázdná brána, ovšem místo pohodlného zakončení po zemi volil efektní střelu do růžku branky. Její síť sice trefil – ale z vnější strany.

Hodolany tak nakonec svého soupeře gólově jednoznačně přehrály a upevnily si druhé místo v tabulce. Vzhledem k tomu, že do konce soutěže zbývají jen dvě kola, dá se očekávat, že by nakonec neměly skončit hůře než na bronzové příčce. Což je pro ně coby nováčka III. třídy zcela jistě úspěchem.

FC Sigma Hodolany – TJ Sokol Nová Hradečná 5:0 (2:0)

Branky: 15. a 39. Študent, 55. Duba, 72. Mráček, 76. Štěpánek. ŽK: 27. Švancara, 67. Štěpánek – 19. Slovák, 44. Lolek, 67. Maitner.

Rozhodčí: Ženožička – Mazal, Giessel. Diváci: 395.

Hodolany: Kubíček – Štěpánek, Kaczmarczyk, Švancara, Špičák, Študent, Sládek, Pospíšil, Mráček, Hank, Rádek – Čechovský, Duba, Koutný, Stojan, Šrom. Trenér: Kopečný.

Nová Hradečná: Koukal – Šobota, Sáblík, Urbášek, Lolek, Maitner, Vařecha, Žovinec, Domes, Král, Jořenek – Havlíček, Hejl, Mišák, Slovák, Bartuněk. Trenér: Kostelný.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6425440066942372241?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: První poločas v Hodolanech ovládly emoce"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..