FOTO: RC Olomouc porazil Iuridicu

RC Olomouc bojuje o udržení v první lize.RC Olomouc na jaře válí.

Olomoučtí ragbisté porazili v 11. kole první ligy Iuridicu 60:21. Je to pro ně důležité vítězství, které je nasměrovalo k záchraně v soutěži. Výsledek sice vypadá jasně, ale RC se na body pořádně nadřel.

První minuty patřily hostům, Hanáci se totiž rozjížděli pomaleji. „Začátek jsem si představoval úplně jinak. Tam jsme se dostali pod tlak. Nakonec ale pro nás dopadl poločas velice dobře,“ řekl kouč domácích Vladimír Smička.

Olomouc nápor soupeře ustála bez úhony a pak se pořádně zakousla. První pětku položil Jakub Varga, potom už domácí sázeli jednu za druhou a dokonale tak využívali chyb, které Pražané dělali. Výsledkem bylo poločasové vedení 38:7.

I přes vysoký rozdíl to však podle olomouckého trenéra nebyla jednoduchá záležitost ani po změně stran. „Byla to velká dřina, protože nás svazovala nervozita. Hráli jsme o to, abychom se vyhnuli baráži. My jsme je sice přehráli, ale nehráli jsme jednoduše jak bychom měli,“ pokračoval Smička. V určitých pasážích zápasu totiž Hanáci jakoby vypadli z role. Naštěstí pro ně se však po chvíli vždy zase chytli.

RC Olomouc a jeho boj o záchranu

Olomouc prožívá těžké období. Týmu po výsledkově nepovedeném podzimu hrozí baráž. A té se chce za každou cenu vyhnout. „Jezdíme do Vyškova, kde trénujeme s extraligovým týmem. Na hráčích je vidět posun. Kluci získávají zkušenosti,“ řekl trenér RC Olomouc, který může být se vstupem do jara spokojený, protože jeho svěřenci obě letošní utkání zvládli a vyhráli.

„My jsme si řekli, že musíme víc natrénovat. Měli jsme kondiční trenéry, chodili jsme jednou týdně crossfit, kluci získali obrovskou sílu. Nehráli jsme ale špatné zápasy ani na podzim. Kromě Bystrce a Petrovic jsme všechny soupeře přehráli nebo s nimi hráli vyrovnanou partii. Třeba silná Přelouč tady málem prohrála. Jenže nás bylo strašně málo. Dokázali jsme hrát šedesát minut pěkné ragby, ale v posledních dvaceti minutách už jsme to nestačili uhlídat a prohrávali,“ uvedl Smička, který nepochybuje, že první liga na Hané zůstane. „Zápas s Iuridicou dokázal, že na to máme. Byla by velká škoda pro region, kdybychom ze soutěže vypadli,“ doplnil kouč RC.

RC Olomouc – ARC Iuridica 60:21 (38:7)

Rozhodčí: Kohout – Habrda, Jíša.

Olomouc: Krejčí, Kopřiva, Voldán, Šťastný, Titěra, Coute, Novotný, Hrčko, Poledna, Mana, Lamač, Nevyjel, Varga, Šmiták, Hladík, Dostál, Kalousek, Šívr, Otoupalík. Trenér Vladimír Smička.

Iuridica: Rajnič, Lubas, Houdek, Hebký, Šíf, Suk, Domin, Smola, Hotovec, Nogué, Kašpárek, Bělecký, Juna, Maleček, Zachariev, Janda, Malina, Tichý, Koleček. Trenér Vincenc.

Foto: Ivo Opletal

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107802616900492943769/albumid/6131748300998209121?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: RC Olomouc porazil Iuridicu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..