FOTO: „Sesterské“ derby jednoznačně pro vysokoškolačky

Předposlední kolo základní části volejbalové UNIQA Extraligy žen svedlo do přímého souboje dva moravské týmy, které k sobě mají (nejen z hlediska vzdálenosti jejich působišť) velmi blízko. Domácí olomoucké vysokoškolačky v tomto prestižním duelu konečně protrhly letošní šňůru utkání bez vítězství a zcela suverénně porazily své soupeřky se Šternberka.

Oba protivníci v regionálním derby, jehož pikantnost ještě podtrhla účast manželů Teplých na pozicích hlavních koučů, za sebou vlekli nepříjemnou šňůru několika porážek v řadě. Lépe se z té své začala vzpamatovávat domácí univerzita, která v úvodním setu rychle vedla 6:1, náskok už nepustila a nakonec zvítězila jistě o deset míčů. Daleko vyrovnanější byla druhá sada, v níž Šternberanky vyhrávaly 13:9 a 17:16, ale pak přišla pětibodová série Olomouce a hosté od té chvíle uhráli už jen tři body. Ve třetím dějství vysokoškolačky opět našly ztracený rytmus, brzy vedly 14:5 a po dalším výsledku 25:15 si připsaly důležité tři body, které je udržely na čtvrté příčce ligové tabulky.

Holky hrály pod dojmem toho, že proti nim stojí silnější soupeř, a jakoby se s tím neuměly vyrovnat. Bylo to z naší strany velmi odevzdané, chyběla nám bojovnost a nemohli jsme se opřít o žádnou z herních činností,“ hodnotila zápas šternberská trenérka Jana Teplá, která na pozici hlavního kouče zastoupila z pracovních důvodů absentujícího Radomila Juříka.

Měli jsme za sebou tři prohraná ligová utkání, z toho dvě podle mě zcela zbytečně, a podle toho to dnes také vypadalo. Družstvo si nevěří, což bylo vidět hlavně ve druhém setu. V tom třetím už to celkem fungovalo. Pomalu se hru snažíme zlepšovat, ale čeká nás ještě hodně práce. Dnes jsme si vyzkoušeli některé varianty, abychom posílili blok na vedlejším kůlu. Dá se říct, že nám to Šternberk svou hrou dost ulehčil,“ konstatoval manžel šternberské trenérky a kormidelník Olomouce Jiří Teplý.

Poslední kolo dlouhodobé části extraligy přisoudilo oběma celkům z Olomoucka soupeře z Prahy. Šternberk přivítá tuto sobotu od 17 hodin ve své hale Olymp a Univerzita Palackého nastoupí o hodinu později ve Vršovicích proti domácí Slavii.

SK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (15, 20, 15)

Rozhodčí: Pavelek, Kavala. Čas: 69 minut. Diváků: 250.

Sestava Olomouce: H. Kojdová, Tomášeková, Tinklová, Napolitano Šenková, Rutarová, P. Kojdová. Libero: Dreksová. Střídala: Murčinková.

Sestava Šternberka: Jurčíková, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková. Libero: Hronová. Střídaly: Zemánková, Sochorcová, Oborná, Citovecká

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/5972179118707484801?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: „Sesterské“ derby jednoznačně pro vysokoškolačky"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..