Fotbalisté Sigmy Olomouc ve třetím kole skupiny o záchranu vyhráli 3:1 nad Karvinou. Domácím už o nic nejde, protože si zajistili záchranu. Po nepovedené sezoně si však chtěli aspoň částečně udobřit fanoušky. Navíc k posledním utkání kariéry nastoupil brankář Miloš Buchta.

Pro zanedlouho čtyřicetiletého veterána to byla vítězná derniéra. Hlavně v druhém poločase musel předvést několik zákroků a svůj tým podržel.

„Utkání mělo dva rozdílné poločasy. My jsme do toho prvního vstoupili dobře, v obranné fázi jsme hráli v pořádku. Chybělo trochu štěstí a kvality ve finální fázi. Mohli jsme nějaké situace lépe dohrát a mít ještě vyšší vedení. Potom bychom se nemuseli strachovat ve druhé polovině,“ řekl trenér Sigmy Radoslav Látal.

Hanáci šli do vedení ve 23. minutě. To si srazil Zahradníčkův centr do vlastní branky Santos. Podruhé se modří prosadili díky proměně penaltě Lukáše Juliše v 33. minutě. Stejný hráč se prosadil také v 52. minutě.

Hosté dokázali už jen snížit. Autorem jejich jediného gólu byl Ondřej Ling v 58. minutě.

Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:1 (2:0)

Branky: 33. z pen. a 52. Juliš, 23. vlastní Santos – 58. Lingr. Rozhodčí: Berka – Kříž, Myška. ŽK: Houska – Qose, Rundič. Diváci: 1546 omezený počet (limit 5000 osob na stadionu).

Sigma: Buchta – Sladký (73. Radek Látal), Greššák, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (84. Falta), Houska, Breite, Daněk (65. Chytil), González (65. Zmrzlý) – Juliš (73. Hála). Trenér: Radoslav Látal.

Karviná: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Čonka – Mangabeira – Lingr (75. Guba), Janečka (46. Rundič), Qose (84. Tijani) – Ba Loua, Taiwo (46. Smrž). Trenér: Juraj Jarábek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma porazila Karvinou. Loučil se brankář Buchta"