Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali v 24. kole s Jabloncem 1:1. Od 38. minuty hráli bez vyloučeného Pabla Gonzálese a hosté dokázali čtvrthodinu před koncem vyrovnat.

Úvod zápasu patřil Jablonci, který měl v prvních minutách několik slibných náznaků. Potom začala být Sigma aktivnější a vytvářela si také šance. Z jedné z nich se prosadil Chytil, rozhodčí však po konzultaci s videorozhodčím gól neuznal kvůli ofsajdu.

Skóre se poprvé měnilo až v 25. minutě. Při závaru ve vápně hostů se nejlépe zorientoval Juliš a poslal míč do sítě.

Ještě v prvním poločase šla Sigma do deseti. Rychlý brejk Jablonce hasil Pablo Gonzáles faulem. Rozhodčí mu nejprve dal žlutou kartu, po přezkumu u videa však záložníka vyloučil.

Sigma ale nesložila zbraně. V samotném závěru první půle měla obrovskou šanci. Greščák vystihl rozehrávku hostujících stoperů a šel s Houskou sám na brankáře, jenže špatně nahrál a Hrubý odkopl míč na roh.

„První poločas byl tedy z naší strany v pořádku, až na tu chybu, kterou jsme udělali při té červené kartě, kde stopeři otevřeli prostředek. Následně jsme měli obrovskou šanci, při které se zápas lámal. Věřím, že kdybychom dali na 2:0, zápas bychom dotáhli do vítězného konce,“ řekl klubovému webu trenér Sigmy Radoslav Látal.

Po změně stran se dostal Jablonec do několika šancí. V 75. minutě si naskočil na centr Hämäläinen a hlavou srovnal. Další příležitosti už hráči v zeleném nevyužili. Matouška vychytal Mandous a Považanec trefil břevno.

„Ve druhém poločase jsme se zatáhli do bloku, čekali jsme na šanci, ale soupeř nás tlačil. Klukům jsem ale poděkoval za dnešní výkon, co se bojovnosti týče, nemám jim co vyčítat,“ doplnil Látal.

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec  1:1 (1:0)

Branky: 25. Juliš – 75. Hämäläinen. Rozhodčí: Petr Hocek – Zdeněk Koval, Miloš Vitner (Radek Dubravský). ŽK: Juliš – Hübschman, Krob. ČK: 38. González.

Sigma: Mandous – Látal, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Greššák – Hála (82. Zahradníček), Houska, Chytil (86. Kerbr), González – Juliš (62. Falta). Trenér: Radoslav Látal.

Jablonec: Hrubý – Holík, Jugas (73. Hämäläinen), Plechatý, Krob – Pleštil (74. Matoušek), Hübschman, Považanec, Pilík – Chramosta, Doležal. Trenér: Petr Rada.