FOTO: Skokani drtivě podlehli Tempu Praha

Olomoucký tým odehrál další zápasy v tuzemské nejvyšší baseballové soutěži. V minulém kole se Skokanům herně i výsledkově dařilo a dvakrát porazili Techniku Brno. Bohužel ani tyto výhry nestačily na pozice, které zajišťují play off a bylo tedy žádoucí získat body ve trojici zápasů proto Tempu Praha.

Dvě utkání odehrál A-tým s Tempem v sobotu 20. dubna na jejich půdě, když Skokani jedenkrát zvítězili a jednou prohráli. Nedělní olomoucký duel zápas sliboval skvělé ba až letní počasí. Slunce pražilo na tribuny, mnohem více se však pekli domácí hráči. Ale nepředbíhejme.

Startujícím nadhazovačem Skokanů byl mladík Petr Mik. Hned první dva pálkaři se dostali na metu díky dobrému odpalu. Nakonec oba hráči i skórovali po přehozu třetí mety, na kterou házel náš catcher Jakub Voják. Tento fakt Petra nakopnul a další dva pálkaře vystrikoval (hodil jim tři dobré míče). Za hostující Tempo nastoupil na kopec David Vohánka, který v pražské části série hrál na spojce. Hned svým prvním nadhozem trefil Michaela Gonzaleze, ale z této strategické výhody nic nebylo, neboť Koichi Park odpálil do doublu (soupeř zahrál dvojout).

V další směně se Petr Mik nechal inspirovat počínáním Davida Vohánky a také trefil hráče prvním nadhozem. Pole domácímu nadhazovači příliš nepomohlo, protože z pokusu o double play Koichi Park přehodil první metu. David Vohánka držel soupeře svým change-upem a nedával mu příliš šancí vyniknout. Petr Mik se na kopci pral, ale pražští pálkaři i domácí pole mu pomoci nedokázali. Martin Zdražil se sice dostal na metu po chybě ve vnitřním poli, ale dále jej pražská obrana už nepustila. Koichi Park bolestivě zasáhl svým odpalem hostující nadhazovače a přiměl jej tak udělat chybu. Ačkoliv byl Koichi prvním pálkařem v této směně, tak se Skokanům nedopařilo jej dostat domů. Pražský hráč Marek Minařík odpálil triple a donutil Petra Mika odejít z kopce.

Dalším nadhazovačem byl Viliam Sitár. Matěj Lázniček krásně zachytil míč a přihodil na metu (hráč vyběhl před chycením míče), kde byl běžec vyoutován. Martin Zdražil se nechal inspirovat zákroky hráčů v MLB a skočil pro míč, který letěl poblíž třetí mety, a vyoutoval běžce, jenž se chtěl dostat na třetí metu. Jakub Voják se nenechal zahanbit a také skočil pro míč a v krásné rybičce míč zachytil. V dohrávce šesté směny se na kopec dostal Martin Zelenka, který vystřídal Davida Vohánku, a ani tento nadhazovač olomouckému celku příliš nesvědčil. Na začátku sedmé směny byl Sitár vystřídán a na kopec se dostal Michal Kohout. A teprve v dohrávce této směny Skokani dali hit. Úspěšným odpalem se prezentoval Jakub Voják a potom na něj navázal Matěj Lázniček.

Osmá směna byl nekonečná a olomoučtí nadhazovači si vybrali slabší chvilku. Kohouta vystřídal Ondřej Schwarz, ale ani ten se nemohl trefit do strike zóny a na kopec se dostal Martin Zdražil. V této směně domácí obdrželi sedm bodů a vypili si kalich hořkosti až do úplného dna. Utkání skončilo 18:2 v prospěch týmu Tempo Praha.

Skokani Olomouc – Tempo Praha 2:18

Sestava Olomouc: P – Mik/Sitár/Kohout/Schwarz O./Zdražil, C – Voják/Minardi, 1B – Woods, 2B – Park/Poledna, 3B – Zdražil/Schwarz O., SS – Gonzalez, LF – Antoš, CF – Lázniček, RF – Adamus, DH – Borůvka.

Text: Martin Poledna, foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Skokani drtivě podlehli Tempu Praha"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..