FOTO: Skokani uctili válečné veterány

V baseballovém areálu na olomouckých Lazcích se v sobotu odehrála mimořádná událost. Proběhl zde totiž Army Veteran Day coby výraz úcty k českým válečným veteránům i současným vojákům. Po slavnostním ceremoniálu se Skokani utkali se sousedem v průběžné tabulce extraligy Olympií Blansko.

Na začátku slavnostní části akce zazněla živě zpívaná česká hymna v podání operního zpěváka Jakuba Rouska. Poté byli oceněni čestní hosté, mezi nimiž byli např. poslední český žijící stíhač RAF pětadevadesátiletý generál Emil Boček, plukovník Ivan Solovka, jenž byl účasten formování československé zahraničí armády v Buzuluku, či pplk. Tomáš Skácel, který se zúčastnil řady novodobých zahraničních misí.

Po této slavnostní fázi přišel na řadu baseball a dlouhou dobu to vypadalo, že Skokani dovedou dnešní zápas do vítězného konce a důstojně tak završí výjimečnost celého duelu. Na nadhazovací kopec se postavil Australan Joel Chapman a začal velmi dominantně. Martin Zdražil, který hrál druhou metu, si v úvodní směně hodně zahrál a zařídil tři outy.

Za hosty začal na kopci David Farkaš, který se však hodně trápil se strike zónou a domácí tým dostával spoustu met zdarma. V první směně Skokani získali díky chybě třetí mety jeden bod, ale víc už toho nevytěžili, neboť následně Blansko zahrálo double play.

Ve čtvrté směně Olomouc zažila big inning a čtyřikrát skórovala. Hostující trenér musel sáhnout ke střídání a do hry poslal levorukého Štěpána Havlíčka. Od tohoto střídání bodový přísun ustal a zápas trošku ztratil náboj. Věci se začaly hýbat až poté, co se na začátku poslední směny postavil na domácí kopec Pavel Schwarz. Ten však nepředvedl příliš dobrý výkon a záhy byl vystřídán Jiřím Šimkem, který už utkání doházel.

Do deváté směny šli Skokani s vedením 6:1, dostali však pět bodů a bylo srovnáno. V dohrávce pak měli možnost skórovat a dokočírovat zápas do vítězné tečky, prachbídný baserunning a dobrý zákrok hráče třetí mety byly důvody, proč se tak nestalo.

Utkání tedy došlo do extra inningu, kde se začíná s obsazenou první a druhou metou. Blanenští pálkaři zahráli skvělou úlivku a poté jim vyšly i odpaly a nakonec třikrát skórovali. Skokani začali se stejnou taktickou variantou, jejich úlivka ale nebyla úplně perfektní a hostující nadhazovač skvěle chytil tento míč ve skoku. Ani další pálkaři si nevedli o nic lépe a hosté nakonec v posledních dvou směnách otočili zdánlivě ztracený zápas ve svůj prospěch. V tomto zápase Skokany trápila nejen chabá obrana, ale i pálka, odpálili pouze 2 H.

Skokani Olomouc – Olympia Blansko 6:9

Sestava Olomouc: P – J. Chapman/P. Schwarz/J. Kovařík, C – J. Borůvka, 1B – J. Utěšený, 2B – M. Zdražil, 3B – O. Schwarz, SS – N. van der Linden, LF – J. Adamus/M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – J. Kovařík/F. Daněk, DH – M. Sova.

Text: M. Poledna, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6565162320899993953?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Triple v podání olomouckého A týmu

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..