FOTO: Skvělí fanoušci FBS dále čekají na bodový zisk

Probíhají závěrečné minuty poslední třetiny zápasu 10. kola florbalové Extraligy žen, olomoucký FBS zcela jednoznačně prohrává s Ostravou a je jasné, že domácí tým bohužel prodlouží svou šňůru utkání bez bodového zisku. To však hanáckým fandům pranic nevadí a s přispěním své „bubenické sekce“ i nadále povzbuzují z plných plic. Ale ani tato podpora a ani fakt, že během celého duelu duněly halou hlavně kytarové riffy kapely AC/DC a člověk si tak připadal jako na metalovém koncertu, nevyhecovaly domácí tým k větší útočné aktivitě.

Nedůrazu svého týmu před brankou soupeřek si byl vědom i kouč Dadej: „Nutno uznat, že dnes byla Ostrava lepší a potvrdila svoji letošní vysokou efektivitu. Nám chyběl naopak tah na bránu, a přestože ve hře na míčku jsme byli vcelku vyrovnaní, ve finální fázi nám chyběl důraz před brankou. V prvních dvou třetinách jsme byli docela bezzubí, zlepšilo se to až v poslední fázi zápasu.

Po první třetině odcházela do šaten Ostrava s jednogólovým náskokem, když Kotzurová v 6. minutě gólově zúročila svou individuální akci.

Zápas rozhodla divoká druhá část. Diváci se ještě nestačili po pauze usadit na svých sedačkách a hosté vedli již o dvě branky. Domácí tým pak sice stačil za necelou minutu kontrovat Peterkovou po asistenci Fleischmannové, ale to bylo z jeho strany v prostřední fázi zápasu vlastně vše. Hostující hráčky začínaly mít čím dál víc navrch a jen dobré zákroky Kluzové uchránily FBS od větší gólové pohromy. Svou slabou chvilku si však olomoucká gólmanka vybrala v ten nejnešťastnější okamžik, když krátce po inkasované třetí ostravské brance pustila za svá záda nepříliš prudký míček, a ostravačky odcházely do šaten se slibným náskokem tří branek. Na psychice hráček se tento stav musel jistě projevit. „Leží na nás pořád deka z posledních neúspěšných zápasů, a ač dnešní herní projev byl dobrý a dostáváme to ze sebe postupně dolů, v hlavách holek to pořád je,“ mínil domácí trenér.

Poslední třetinu odehrál FBS přeci jen o něco aktivněji, na zvrat v utkání to ale nestačilo. Ba naopak Ostrava průběžně pojistila své vedení dalšími brankami a jediným ukázkovým herním momentem domácích dívek byl korigující gól Sklenářové, která kličkou do protipohybu ostravské brankářky zužitkovala excelentní nahrávku Stiskálkové takřka přes celé hřiště.

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)

Branky: 22. Peterková, 54. Sklenářová – 6. Kotzurová, 21. Kapcová, 39. Kajfoszová, 39. Škopková Nikol, 46. Skácelová, 53. a 57. Lichnová, 53. Pastušková.

Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Diváci: 119.

Olomouc: Kluzová – Reimerová, Knapová, Pavlíková, Suchánková, Oháňková, Stiskálková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Fleischmannová, Peterková, Václavíková, Sedláková, Grufíková. Trenér: Dadej.

Ostrava: Holubová  – Kahánková, Vrlíková, Vavrečková, Kopková, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Šrotová, Skácelová, Škopková Nikol, Pastušková, Lichnová, Jurečková, Škopková Nela, Zuzaníková, Kapcová, Kajfoszová. Trenér: Robenek.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6354415952354172977?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Skvělí fanoušci FBS dále čekají na bodový zisk"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..