FOTO: Šternberk bojoval statečně, přesto neuhrál ani jediný set

V devátém kole ženské UNIQA extraligy se na olomoucké palubovce odehrál souboj týmů, které mají blízko k sobě, a to nejen z pohledu GPS souřadnic. Vysokoškolačky sice potvrdily roli favoritek, ale soupeřky ze Šternberka neodevzdaly svou kůži lacino, zvláště pak ve třetím setu.

Konečný výsledek 25:7 setu prvního mohl napovídat, že dnešní duel skončí velmi rychle. Olomouc donutila dobrým podáním hosty k chybám a hlavně při servisu Sajdové skóre rychle narůstalo.

Lehce získané první dějství patrně přineslo do domácího týmu předčasně uspokojení a když navíc šternberský trenér udělal změny v sestavě, hra se začala vyrovnávat. Tříbodový nástup hostujícího týmu Univerzita přesto rychle smazala a v průběhu celého setu si udržovala mírný bodový náskok, který nakonec dotáhla do nejtěsnější vítězné koncovky.

Ani toto varování nenabudilo vysokoškolačky ke zlepšení výkonu a třetí set vyhrály s velkým štěstím jen díky svým zkušenostem. V podstatě od stavu 10:10 pak po celou dobu bodově tahaly za kratší konec, byť nedovolily Šternberku odskočit na výraznější rozdíl. Napolitano-Šenková se proti svým bývalým spoluhráčkám mnohokrát blýskla dobrým útokem a také díky ní mohli hosté pomýšlet na zisk třetího setu. Univerzitě se povedlo vyrovnat až při stavu 21:21 a z následného servisu bodovala esem Kubínová. O chvíli později ji napodobila Dedíková a domácí tým měl v tu chvíli mečbol. Jenže při příštím šternberském podání předvedla podobný kousek i Hudylivová a bylo srovnáno na 24:24. Více už ale vysokoškolačky soupeřkám nedovolily a Orvošová tvrdou smečí ukončila trápení třetího setu a tím pádem i celý zápas.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (7, 23, 24)

Rozhodčí: Peloušek, Hladišová. Diváků: 180.

Olomouc: Orvošová, Michalíková, Sajdová, Kubínová, Dedíková, Strušková, libero: Sain, střídala: Košická.

Šternberk: Hudylivová, Nováková, Borovcová, Oborná, Dudová, Napolitano-Šenková, libero: Kulová, střídaly: Šenková, Kratochvílová, Janečková, Němčíková.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6356811232052441649?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

 

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..