FOTO: Univerzita vstoupila do volejbalového semifinále dost rozpačitě

Olomoucké vysokoškolačky zvládly základní část i nádstavbu UNIQA Extraligy žen docela v pohodě a v prvním kole play-off přešly snadno i přes Šternberk. V semifinále teď bojují s Ostravou, což je soupeř, kterého v tomto ročníku mnohokráte porazily. Navíc díky lepší pozici v dosavadní tabulce zahajovaly semifinálovou sérii na domácí půdě, tudíž se dalo očekávat, že do odvetných zápasů na sever Moravy si povezou dvouzápasové vedení. 

Ovšem realita byla jiná. První duel na Velký pátek domácí dívky vůbec nezvládly a hostující Ostrava po zásluze zvítězila 1:3. V sobotním zápase sice vysokoškolačky zvítězily 3:0, ale celé  utkání bylo naprosto vyrovnané a domácí celek, kterému rozhodně nešla upřít bojovnost a sympatická snaha získat každý bod, urval všechny sety pro sebe až v jejich koncovce.

V první sadě se ani jednomu týmu nepodařilo vytvořit větší bodový náskok a byla to hlavně Ostrava, kdo v něm po většinu doby vedl. Jenže za stavu 19:22 se po úspěšnám útoku Napolitano-Šenkové (která dle neověřených informací dnes nastoupila i přes velké zdravotní problémy) postavila na servis Dedíková a na tomto postu vydržela až do konce setu.

Druhý set kopíroval ten úvodní. Domácí dívky zaspaly jeho začátek, takže za stavu 3:7 si trenér Teplý vzal raději time-out. Tato taktická varianta sice dočasně pomohla, protože domácím se podařilo srovnat na 8:8, ale poté měl navrch hostující celek, který vedl 11:15 a 18:21. Ovšem koncovku sady i přes častá taktická střídání ostravských dívek zvládly znova lépe vysokoškolačky.

Dosavadní příznivý vývoj mohl olomoucký tým uklidnit a na začátku třetího setu to tak zdánlivě i vypadalo. Olomouc vedla 7:3 a zdálo se, že dnešní souboj dotáhne už relativně v pohodě do zdárného konce. Ovšem hosté nehodili flintu do žita a průběžné skóre se přelévalo ze strany na stranu o jeden či dva body, takže i tato sada nevyhnutelně spěla do dramatické a navíc i dlouhé koncovky. V ní nakonec za stavu 34:34 na ostravské straně servírovala do sítě Válková, takže domácí celek měl k dispozici další mečbol. Michalíková se nabídnuté šance zhostila excelentně, když esem rozhodla o dnešní zasloužené olomoucké výhře.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (22, 23, 34)

Rozhodčí: Krtička J., Kovář V. Diváků: 650.

Olomouc: Dudová, Dedíková, Čutuk, Napolitano-Šenková, Michalíková, Strušková, libero: Sain, střídaly: Košická, Sajdová. Trenér: Teplý.

Ostrava: Zedníková, Zemanová, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, Válková, libero: Červenková, střídaly: Součková, Diatková, Plchotová. Trenér: Pommer.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6409331605179758193?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Univerzita vstoupila do volejbalového semifinále dost rozpačitě"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..