FOTO: Univerzita zakončila základní část suverénní výhrou

V posledním kole základní části UNIQA Extraligy žen se na palubovce olomoucké haly hrálo místní derby mezi domácími vysokoškolačkami a Šternberkem. Utkání proběhlo podle očekávání zcela v režii olomouckého týmu, který si tak upevnil druhou příčku v průběžné tabulce.

Zápas dvou celků z opačných pólů tabulky měl od začátku jednoznačný průběh. Domácí favorit šel v prvním setu ihned do vedení (2:0, 5:2), které postupně navýšil až na 12:5. Sokol pak sice krátce snížil (12:8), ale vysokoškolačky poté pokračovaly stejným tempem a výsledkem byla jejich vysoká výhra 25:12.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém dějství, v němž to po sérii servisů Dedíkové bylo rychle 9:1. Univerzita hrála bez svého prvního libera Sainové, kterou musela nahradit Košická, a také bez své nejlepší útočnice Napolitano Šenkové, přesto neubírala na razanci a druhý set skončil výsledkem 25:13.

A do třetice znovu: ve třetí části zápasu to bylo rychle 5:1 a 13:5, Šternberanky už se nezmohly na odpor a stejně jako v první části uhrály pouhých dvanáct výměn.

Nemyslím si sice, že náš výkon proti Olomouci by pro nás byl zásadní, ale holky by měly pracovat na svém hráčském kreditu. Tomu by měl odpovídat i jejich projev a nasazení a dnes tomu tak ne vždy bylo,“ konstatoval šternberský kouč Martin Hroch. „Nicméně zajímal mě především výkon jedné hráčky, která nastoupila na pro ni nezvyklé pozici libera, a to byla Ambrožová, která odvedla slušnou práci. Jinak bylo opět poznat, že proti Olomouci si dlouhodobě nevěříme. Po skončení základní části extraligy je před námi nadstavba a v ní možnost získat osmnáct bodů. Na osmý Přerov ztrácíme čtyři, takže chci, aby se tým o play-off porval, a myslím, že na to má,“ věří Hroch.

Utkání bylo od začátku do konce naší jasnou záležitostí. Měli jsme to pod kontrolou, o čemž svědčí i to, že soupeř ani jednou nevedl. Holky hrály to, co bylo potřeba, a v klidu zakončily základní část, se kterou můžeme být spokojení,“ řekl domácí trenér Jiří Teplý.

Příští týden má extraliga pauzu, kterou vyplní finálový turnaj Českého poháru v Brně. Ve druhém semifinále sobotního programu nastoupí od 18 hodin Univerzita Palackého proti domácímu Královu Poli. Finále se uskuteční v neděli rovněž od šesti odpoledne. Nadstavbová část extraligy začne v sobotu 10. února.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (12, 13, 12)

Rozhodčí: Nedbálek, Buchar. Čas: 61 minut. Diváků: 400.

Olomouc: Strušková, K. Dudová, Dedíková, Ćutuková, Orvošová, Michalíková, libera: Košická, Sainová.

Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Nováková, Polášková, N. Dudová, Kotlabová, libera: Ambrožová, Oborná, střídaly: Šenková, Hanousková, Vrabcová.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6515827437466429089?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Univerzita zakončila základní část suverénní výhrou"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..