FOTO: V Černovíře rozhodly standardky

Souboj mužstev, jejichž domácí stadiony leží docela blízko sebe, přineslo 4. kolo I. A třídy „A“. Společným znakem obou rivalů bylo také to, že mají tzv. hrajícího trenéra. Ten černovírský své svěřence na dnešní prestižní zápas připravil lépe a po dvou úspěšně zakončených standardkách se domácí mohli radovat už ze třetí letošní výhry.

Standardní situace, které rozhodly zápas, patří k důležité části našich tréninků a snažím se vymýšlet jejich neobvyklé provedení“, poznamenal po zápase černovírský trenér a pokračoval: „Věděli jsme, že dnes to bude těžký zápas s nezbytnými emocemi a snažili jsme se na to připravit. To, co jsme si v kabině řekli, se nám podařilo splnit a jsem rád, že  jsme to zvládli – včetně nuly vzadu.“

Oko diváka si však fotbalové parády během celého utkání užilo jen velmi málo. Celý zápas byl spíše bojem ve středu hřiště s množstvím osobních soubojů, než technickými finesami protkaný mač. Domácí brankář Sedlář byl po celých devadesát minut prakticky bez práce, hosté si nevytvořili ani jednu nebezpečnou akci, z níž by mohli dát branku.

Domácí vstoupili do zápasu poměrně zostra, již v 9. minutě podnikli rychlý brejk, ale Kundrtovo zakončení Axman vyrazil na roh. Míč po jeho následném rozehrání mířil na bližší tyč k nehlídanému Petrů, který jej hlavičkou zblízka usměrnil do sítě branky hostů.

Zbytek prvního poločasu fotbalové vzrušení bohužel už vůbec nepřinesl. Domácí měli sice optickou převahu, ale v žádnou větší šanci si z ní nedokázali vytvořit, a drobné zaváhání jejich obrany při malé domů ve 30. minutě zůstalo nepotrestáno.

Začátek druhé půle patřil hostům, kteří se začali v poli více prosazovat, ale veškerá jejich snaha končila před černovírskou šestnáctkou. Domácí tým tuto dvacetiminutovku tak přežil bez větších problémů a poté znova začal „kousat“. V 71. minutě hosté zbytečně ztratili míč na polovině hřiště, čehož využil Pulkert, ale s jeho střelou si Axman dokázal poradit. Stejná dvojice si podobný kousek s totožným závěrem zopakovala o minutu později.

Pojistý gól mohl přidat o malou chvíli nato čerstvě střídající Kesler, nicméně i s jeho zakončením si Axman věděl rady. Gólovou jistotu tak nakonec deset minut před koncem zápasu vstřelil Kundrt s přispěním bělkovické obrany. Černovír znova zahrával rohový kop, míč se dostal ke šťastnému střelci a míč z jeho hlavičky nakonec přes nohy bělkovického beka skončil v brance hostů.

Trenér hostů byl po zápase pochopitelně rozladěný a naději na rapidní zlepšení hry viděl až poté, co se do základní sestavy vrátí letité opory, které kvůli pracovním či soukromým záležitostem nemají nyní na fotbal čas. Zapracování dorostenců do sestavy je sice příslibem do budoucnosti, ale zatím jim chybí zápasové zkušenosti na této soutěžní  úrovni, což se projevilo právě třeba při druhém gólu.

Ovšem také domácí kouč ví, že i přes poměrně úspěšný start černovírského týmu v tomto soutěžním ročníku je stále co zlepšovat: „S výhrou jsem spokojený, ale tím ovšem naše úsilí nekončí. Budeme se snažit dále pracovat na dalších věcech, jako třeba zkusit rozhodovat zápasy dřív, ať nedohráváme nervózní koncovku.“

TJ Slovan Černovír – SK Bělkovice-Lašťany 2:0 (1:0)

Branky: 9. Petrů, 81. Kundrt. ŽK: 19. Špička, 29. Murárik, 53. Zapletal – 22. Vinkler M., 28. Korec, 43. Forejt, 57. Sklenář Michal, 79. Zdráhal V.

Rozhodčí: Molík – Sedláček, Foral. Diváci: 129.

Černovír: Sedlář – Murárik, Špička, Zdráhal D., Gec (35. Ježo), Petrů (87. Okleštěk), Láner, Pulkert (73.Kesler), Kundrt (84. Fojtík), Havelka, Zapletal (89. Bařinka). Trenér: Petrů.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Korec, Zdráhal V., Pavlita, Vinkler M., Frýba (46. Gaťařík), Sklenář Miroslav, Forejt (68. Horčičák), Vinkler T., Vrána, Sklenář Michal. Trenér: Sklenář Michal.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6323964461062820513?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Černovíře rozhodly standardky"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..