Po mnohaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se konečně dočkali i příznivci krajského fotbalu. V prvním kole olomouckého krajského přeboru se na lutínském hřišti představily Dolany.

Krátce před zahájením zápasu se nad Lutínem přehnala vydatná bouřka, což částečně poznamenalo i kvalitu trávníku, který byl kolem autových lajn hodně podmáčený. Začátek duelu patřil hostům, kteří se tlačili na polovinu Lutína a v páté minutě Grossmann prověřil pěknou přízemní střelou domácího brankáře.

Do vedení šli ale domácí borci, a to hodně lacino. Po hrubé chybě dolanské obrany se míč dostal ke Konečnému, který tváří v tvář proti Chlandovi nezklamal a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre zápasu. Do konce první půle se pak už nic výraznějšího na hřišti neodehrálo.

Druhý poločas začali znova aktivněji hosté, ale byl to opět Lutín, kdo mohl vstřelit branku, když v 53. minutě Brázdilova střela těsně minula tyč. Hra byla nadále poměrně vyrovnaná, ovšem bez výraznější šance skórovat. V 66. minutě Skoumal na pozici posledního hráče fauloval a obdržel červenou kartu.

Početní výhoda se projevila ve větší ofenzívě Dolan, ale dobře organizovaná domácí obrana dlouho nepřipustila nějaké výraznější ohrožení své brány. I patička dolanského Foukala  skončila vedle levé tyče.

Agilní hosté se nakonec ale vyrovnání přeci jen dočkali a i této brance předcházela chyba soupeře. Nejprve gólman Nejezchleb špatně vyběhl a domácí obrana uklidila míč do bezpečí jen za cenu rohového kopu. Na následně zahraný centrovaný míč si nejvýše naskočil Grossmann a hlavičkou v poslední minutě vyrovnal na 1:1.

Ke slovu tedy přišla penaltová loterie. S domácími to vypadalo špatně po čtvrté sérii, kdy prvním neúspěšným exekutorem byl domácí Skopalík. Jenže v páté sérii neproměnil svou penaltu ani dolanský Pírek a pokračovalo se dál. V šesté sérii byli neúspěšní jak Macháček tak i domácí Gallík. Nakonec rozhodla až osmá série – v ní Ďurina poslal míč nad bránu, kdežto lutínský Konečný se nemýlil.

TJ Sigma Lutín – FC Dolany 1:1 (1:0), PK 6:5

Branky: 12. Konečný – 90. Grossmann. ŽK: 71 Kubáč – 7. Kudýn, 30. Pírek. ČK: 66. Skoumal.

Rozhodčí: Petrásek – Kopecký, Winkler. Diváci: 150.

Lutín: Nejezchleb – Skoumal, Skopalík, Láner (56. Pavlíček), Chrást, Konečný, Vymazal, Kubáč, Dohnal (56. Zrník), Brázdil (78. Gallík), Los (90. Pavlík). Trenér: Zbožínek.

Dolany: Chlanda – Kudýn, Teofil, Foukal, Grossmann, Pírek, Kováč (88. Outlý), Macháček, Nguyen (76. Ďurina), Doubrava, Blaho (88. Strýček). Trenér: Odstrčil.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Lutíně rozhodly až penalty"