Hodně suverénně si počítá béčko SK Sigmy Olomouc v přípravě na jarní část. Vyhrálo všechny čtyři dosavadní přáteláky včetně toho posledního s Břeclaví (2:1).

Béčko poslal do vedení v sedmatřicáté minutě Plšek. Na začátku druhé půle se však Hanáci chvilku hledali a soupeř srovnal. „Začali nás přehrávat ve středu hřiště, protože Víťa Štětina se zranil, museli jsme improvizovat a dát na defenzivního záložníka stopera Souška. Sice jsme dostali gól, ale hru jsme pak vyrovnali,“ řekl trenér SK Sigmy Olomouc B Augustin Chromý.

Šance na vedoucí gól měly pak oba týmy. Jediný kdo se však trefil byl v 83. minutě olomoucký Vavřík.

Hosté chtěli vyrovnat, ale jejich největší šance skončila na břevně Kubíčkovi branky. „Musím kluky pochválit, dřeli až do konce a bylo vidět, že chtějí vyhrát,“ uvedl kouč béčka s tím, že utkání bylo pro jeho svěřence těžké, protože absolvovali devět tréninků za pět dní. „V zápase jsme navíc nemohli použít dvacet hráčů, jak jsme se snažili v prvních přátelácích. Vlivem zranění a nemocí nás tolik nebylo. I áčko má dost hráčů na marodce, a tak jich nemohlo přijít tolik,“ doplnil Chromý.

SK Sigma Olomouc B – MSK Břeclav 2:1 (1:0)

Branky Sigmy: 37. Plšek, 83. Vavřík.

SK Sigma B: Lovásik – Nuc, Ulmva, Soušek, Hajčík – Pančochář, Štětina, Plšek – Vavřík, Nekuda, Chlebek – Nekuda. II. pol.: Kubíček – Benýšek, F. Přikryl, Hajčík, Nuc – Vavřík, Plšek, Štětina (55. Soušek), Chlebek – Nekuda, T. Pospíšil. Trenér Augustin Chromý.