FOTO: Vítkovice rozstřílely FBS

Florbalistky Vítkovic dlouhodobě patří mezi top týmy Extraligy žen a nikdo z olomouckých fandů nemohl čekat, že dívky z FBS by v zápase 6. kola této soutěže dokázaly proti tomuto silnému soupeři bodovat, byť se hrálo v Olomouci. Zápasové předpoklady se stoprocentně potvrdily, severomoravskému celku se podařilo osmnáctkrát skórovat a naprosto suverénně zvítězil.

Olomoucký trenér Dadej byl ale i přes hrozivý finální výsledek spokojen: „Ač je osmnáct branek docela dost, já jsem s dnešním výkonem děvčat spokojený. Snažili jsme se hrát stále aktivně a florbalově, ač je jasné, že herní kvalita v soubojích jeden na jednoho je na straně Vítkovic. Kdybychom to zabetonovali, tak možná dostaneme méně branek, ale zápas nebude tak koukatelný s množstvím pohledných kombinací. Do dnešního zápasu jsme si stanovili určité cíle a ty jsme myslím splnili.

Krom velkého přídělu branek potkala domácí celek jedna velká zdravotní nepříjemnost. Při dohrávaném souboji u mantinelu si ke konci první třetiny poranila koleno Marie Grufíková a zápas pro ni skončil. Později se ukázalo, že týmu FBS bude chybět delší dobu, protože došlo k přetržení křížového vazu.

Kombinační a aktivní oboustranná hra byla pro přítomné diváky jistě atraktivní, a ti i přes hrozivě narůstající skóre po celou dobu notně povzbuzovali olomoucké hráčky a jakýkoliv jejich byť jen náznak šance odměnili potleskem.

Obrovskou příležitost ke skórování promarnila ve 29. minutě Petra Grufíková, která však nevyužila zaváhání Kubíčkové a netrefila takřka prázdnou bránu. A tak největší divácké ovace nakonec sklidila Alena Sklenářová, když ve 32. minutě překonala vítkovickou gólmanku. Stala se tak první hráčkou v letošní sezóně, které se podařilo dát Vítkovicím branku, a tímto způsobem tak oslavila i své narozeniny :-).

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:18 (0:4, 1:6, 0:8)

Branky: 32. Sklenářová – 6. a 8. Ferenčíková, 12. a 60. Pantělejevová, 18. a 24. Paloncyová, 22., 55. a 59. Černá, 26. a 40. Martináková, 28. a 42. Halfarová, 38. Šupáková, 43. a 50. Enenkelová, 45. a 52. Mandátová

Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Diváci: 152.

Olomouc: Kluzová (41. Franková) – Reimerová, Grufíková M., Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Bouchalová, Oháňková, Stiskálková, Mošťková, Sklenářová, Peterková, Václavíková, Sedláková, Grufíková P. Trenér: Dadej.

Vítkovice: Kubíčková (41. Velčovská)  – Šponiarová, Hložanková, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Klapitová, Mandátová, Enenkelová, Černá, Ratajová, Šupáková, Paloncyová, Theimerová, Martináková. Trenér: Dudešek.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6341794139935288977?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..