Zápas plný zvratů odehrály v 8. kole extraligy volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc. Souboj s Ostravou však nakonec zvládly 3:1 na sety a udržely druhé místo v tabulce.

SK UP Olomouc – TJ Mittal Ostrava 3:1 (16, -17, 7, 23)

Úvodní sadu bez větších problémů vyhráli hráčky UP. Během druhého setu Olomoučanky za stavu 8:7 vypadly z role a dovolily vyrovnat. „Nebylo to moc hezké utkání, zvlášť z naší strany. Po prvním vyhraném setu jsme ztratili koncentraci a najednou začali hrát úplně jinak, opatrně bez tlaku na soupeře,“ hodnotil trenér Olomouce Jiří Teplý.

Naproti tomu třetí dějství se proměnilo v exhibici domácích. Ostrava získala pouhých sedm míčů. „Před třetím setem si holky uvědomily, že se někde stala chyba a vyhrály ho pak jednoznačně,“ pokračoval kouč UP.

I čtvrtý set vypadal dlouho jasně, jenže ze stavu 18:14 to bylo rázem 18:20 a začalo drama. V koncovce se přece jen prosadil domácí celek, jenž i se štěstím zvítězil 3:1. „Nejhorší je, že v posledním setu jsme zopakovali stejné chyby jako ve druhém. Naštěstí jsme zvládli koncovku,“ uzavřel Teplý.

Rozhodčí: Pecháček, Blažek Diváků: 400.
Olomouc: M. Janečková, Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová Libero: Maléřová Střídaly: Mátlová, S. Janečková. Trenér: Jiří Teplý.
Ostrava: Mayerhoferová, Polášková, Pinková, Hermannová, Elblová, Langová Libero: Spáčilová Střídaly: Holišová, Michalíková, Lipovská.