FOTO: Volejbalistky VK UP přehrály Královo Pole

S protivníky z Brna se v 6. extraligovém kole střetly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc i Sokola Šternberk. Vysokoškolačky hostily silné Královo Pole a dokázaly si s ním poradit ve třech setech, Šternberk si z jihomoravské metropole odváží premiérové vítězství v letošním ligovém ročníku díky výhře 3:1 nad tamním Fénixem.

Vývoj prvního setu zápasu Králova Pole v Olomouci předznamenala úvodní bodová série domácího celku při podání Košické, po níž to bylo 7:1. Hanačky nadále zvyšovaly svůj náskok až na 12:4, teprve poté se Brno dostalo ke korekci skóre. Jenže od stavu 21:15 se na servis postavila nejzkušenější domácí volejbalistka Napolitano Šenková a už k němu nikoho nepustila – 25:15.

Také druhé dějství otevřela bodovou šňůrou servírující Olomoučanka Košická, ale vedení 4:1 univerzitě dlouho nevydrželo. Až od stavu 7:9 se domácí celek začal dostávat zpět do hry a klíčový zlom nastal v koncovce při podání Napolitano Šenkové (18:16, 24:16).

Úvod třetí sady vypadal na rychlý konec celého duelu. Domácí nahrávačka Kubínová vydržela na servisu až do stavu 6:0, jenže hostující Suchá kontrovala na 6:5. A znovu se musela míče ujmout Napolitano Šenková, která servírovala od stavu 16:14 na 23:14. Olomoucké volejbalistky měly nakonec s královopolskými soupeřkami méně práce, než možná samy očekávaly.

„Domácí tým byl lepší ve všech činnostech. Teď jsme hráli se třemi elitními týmy v soutěži, takže do Vánoc nás čeká důležitá pasáž, kdy chceme vyhrát vše a v lednu se posunout do lepší čtyřky,“ plánuje kormidelník Králova Pole Marek Rojko.

„V prvních dvou setech to byl z naší strany velmi koncentrovaný výkon téměř bez chyb. Soupeře jsme zatlačili servisem a výsledkem byla naše komfortní výhra. Pod kontrolou jsme měli i začátek třetí sady, pak ale hosté zkvalitnili servis, dostali nás pod tlak a nám trvalo do druhého technického timeoutu, než jsme se uklidnili a zápas dovedli do vítězného konce,“ konstatoval domácí kouč Jiří Teplý.

Další ligový duel čeká univerzitu již tuto sobotu, kdy se od 18 hodin představí na palubovce nedalekého Přerova.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (15, 17, 18)
Rozhodčí:
Grabovský, Kubinec. Čas: 75 minut. Diváků: 350.
Olomouc: Strušková, Kubínová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sainová.
Královo Pole: Zburová, Assisová, Vyklická, Pištěláková, Peneová, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Suchá.

Na začátku důležitého duelu o útěk z barážového pásma si těsné vedení vybojoval domácí Fénix a postupně je zvyšoval až na rozdíl čtyř bodů (16:12). Šternberk pak sice ještě snížil na 16:15, zlepšená obrana a znovu získaná jistota na útoku však přinesla mladým Brňankám první letošní vyhraný set poměrem 25:21.

Druhou sadu zahájil Fénix razantním útokem a dobrým servisem, ujal se vedení 4:1 a ještě do prvního technického oddechu vstoupil za stavu 8:6. Chybami na přihrávce a zlepšenou obranou Sokola však přišel obrat a hostující tým rázem vedl 14:9. Hanačky díky pestřejší hře nadále zvyšovaly svůj náskok a po výsledku 15:25 vyrovnaly.

Do třetího setu vstoupily Brňanky velmi špatně a vinou špatné přihrávky prohrávaly 2:5. Pak se sice dokázaly vzchopit a srovnat na 10:10, v ten moment však udělaly sérii čtyř chyb a jejich ztráta nadále narůstala až ke konečnému stavu 17:25.

Čtvrtá část duelu byla od začátku plná chyb z obou stran a vedení maximálně o tři míče se přelévalo ze strany na stranu. Za stavu 20:20 přišly rozhodující chyby na straně domácích, když čtyři body v řadě znamenaly vedení Šternberka 24:20. Po třetím proměněném mečbolu si pak Sokol připsal klíčové tři body v boji o záchranu a případnou účast v play-off.

„Začátek zápasu ovlivnilo naše dvouhodinové čekání v zácpě na dálnici. Chtěl bych tímto poděkovat domácímu týmu za umožnění posunutí začátku utkání. První set rozhodly jedna až dvě naše chyby, od druhého se nám zlepšil příjem. Dnes nám zahrály hlavně kůlové hráčky, svým svěřenkyním musím vytknout hru na bloku. I když jsme se na domácí připravovali, neplnili jsme stanovené pokyny. Fénix dnes odehrál kvalitní zápas a jsme rádi, že jsme zvítězili,“ oddechl si lodivod hostujícího celku Martin Hroch.

„Po velmi dobrém prvním setu přišel útlum. Zpět do naší hry se nám podařilo dostat až ve čtvrtém setu, který jsme bohužel prohráli kvůli vlastním nevynuceným chybám. Chybí nám více trpělivosti a zkušenosti ve zlomových momentech utkání. Na družstvu byla ale vidět velká chuť a zápal pro hru,“ řekl brněnský trenér Zdeněk Janoušek.

V sobotu čeká hráčky Sokola v domácím prostředí těžký úkol. Jejich soupeřem bude Dukla Liberec, která je sice nováčkem soutěže, ale zato se silným kádrem a velkými ambicemi. Hrát se začne v 17 hodin.

Fénix Brno – TJ Sokol Šternberk 1:3 (21, -15, -17, -22)
Rozhodčí:
Kostka, Trumpeš. Čas: 93 minut. Diváků: 130
Fénix: Neterdová, A. Pospíšilová, Beránková., Pa. Pospíšilová, Šnellyová, Štrychová, libera Kulhánková, Kuníková. Střídaly: Pe. Pospíšilová, Matoušková, Krejčířová.
Šternberk: Karpushynová, Hudylivová, Šenková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libera Oborná, Janečková. Střídaly: Nováková, Vrabcová.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104080983499958141417/albumid/6489309939176362481?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Volejbalistky VK UP přehrály Královo Pole"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..