FOTO: Volejbalistky VK UP znova deklasovaly Olymp

Vysokoškolačky měly v posledních dnech náročný program, když je v úterý čekalo již třetí utkání během posledního týdne. V dohrávce víkendového kolo Uniqa extraligy přivítaly na domácí palubovce Olymp a nedaly mu opět šanci.

Pražský Olymp dokázal držet v úvodním setu krok pouze do stavu 4:4. Poté domácí volejbalistky odskočily soupeřkám na rozdíl pěti bodů při podání Orvošové (9-4).  Utkání připomínalo čtrnáct dní starou bitvu, kdy byl Olymp často v útoku bezzubý. Což dokládala názorně tato situace – nejprve v poli zasáhlo skvěle chorvatské libero Sain, při následném útoku Pražanek excelovala Martina Michalíková a třetí útok skončil na bloku Gabriely Orvošové. Olomouc poté soupeři při podání Dariny Košické odskočila na 18:11. V závěru setu se blýskla dvěma esy v řadě chorvatská blokařka Ćutuk (25:15).

Univerzita pokračovala aktivně i ve druhém setu, a když na servisu zaznamenala devítibodovou šňůru Martina Michalíková, byl Olymp na odpis (14:4). Hanačky dál dominovaly a nepouštěly soupeřky z hlavního města vůbec do hry.  Pražský celek uhrál ve druhé sadě nakonec pouze deset bodů (25:10).

Úvod třetí sady začaly lépe Pražanky a vedly o tři body, ale domácí hráčky dokázaly kontrovat a dvě esa Gabriely Orvošové znamenaly v technickém time outu vedení 8:6. Byť domácí celek pak vedl o čtyři body, Olymp dokázal vyrovnat a donutil domácího trenéra Teplého k oddechovému času (13:13). Poté Univerzita začala opět hrát svoji hru a při servisech Košické s Nikol Sajdovou šla do vedení 23:14. Tečku za utkáním pak udělal tvrdou smečí Marťa Michalíková.

Příští utkání čeká volejbalistky Olomouce o víkendu na půdě aktuálně třetí Ostravy.

VK UP Olomouc-PVK Olymp Praha 3:0 (25:15, 25:10, 25:16)

Rozhodčí: Lenert, Peloušek.

Olomouc: Ćutuk , Košická, Kubínová, Michalíková, Orvošová, Sajdová, libero: Sain.

Text: Tomáš Příhoda, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6353294163804639601?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..