FOTO: Vysokoškolačky přejely Ostravu

Po pohárové pauze zahájila extraligová soutěž svou letošní nadstavbovou část. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v jejím prvním kole hostily v souboji dvou účastníků pohárového Final four Ostravu, stejně jako v předchozím vzájemném měření sil nedaly soupeřkám šanci a zvítězily hladce 3:0.

Olomoučanky hrají v posledních týdnech ve velké formě a prokazovaly to i v úvodu utkání proti Ostravě, když rychle vedly 5:1 a 7:3. Hosté pak sice při servisu Diatkové srovnali na 7:7, jenže domácí tým odpověděl podáním Michalíkové, znovu odskočil na 13:8 a svůj náskok už nepustil. V samotné koncovce ještě jednou předvedla Michalíková kvalitní servis a vysokoškolačky po pěti bodech v řadě vyhrály vysoko 25:16.

Ostrava krátce zvedla hlavu na začátku druhého dějství, když vedla 4:1 a 6:2. Hanačky však zareagovaly při podání Napolitano Šenkové šňůrou osmi vítězných míčů, otočily na 10:6, a když to pak i díky servisům Struškové bylo 17:9, sada se v podstatě již jen dohrávala. Hostující tým sice ještě snížil z 19:10 na 20:16, víc už ale nestihl a Univerzita Palackého po výsledku 25:21 vedla 2:0.

Ostravanky ještě jednou zahrozily v samotném úvodu třetího setu (0:2), vzápětí však kontrovala servírující Dedíková (9:3) a vše dokonala znovu zkušená Napolitano Šenková (14:6). V závěru už domácí celek na palubovce dominoval a tříbodové vítězství stvrdil suverénním poměrem 25:13.

Domácí dnes lépe podávali a my jsme neztrátovali. Musíme se zlepšit v bojovnosti a nasazení a přidat emoce,“ burcoval po utkání šéf ostravské lavičky Zdeněk Pommer.

Dařilo se nám dobře servírovat a díky podání a dobré obraně jsme soupeře udržovali stále pod tlakem. Kromě začátku druhého setu jsme také pořád vedli a bez větších komplikací dotáhli zápas do úspěšného konce,“ mohl být spokojený domácí kouč Jiří Teplý.

Druhé kolo extraligové nadstavby zavede vysokoškolačky na palubovku mistrovského Prostějova. Odveta za týden staré finále Českého poháru se uskuteční ve čtvrtek 15. února od 17 hodin.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (16, 21, 13)

Rozhodčí: Kovář, Bohačík. Čas: 72 minut. Diváků: 400.

Olomouc: Strušková, Kubínová, Dedíková, Ćutuková, Napolitano Šenková, Michalíková, libero: Sainová, střídala: Kneiflová.

Ostrava: Šípová, Makauskaiteová, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libera: Žolnerčíková, Chevalierová, střídaly: Valková, Čuboňová, Sedláčková.

Text: Adam Fritscher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6521032404863812945?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Vysokoškolačky přejely Ostravu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..