FOTO: Vysokoškolačky smetly Frýdek-Místek

Také kvůli lichému počtu účastníků nejvyšší volejbalové soutěže žen se dívky VK UP teprve ve třetím soutěžním kole představily poprvé na domácí půdě. Po poměrně pohodové výhře v Brně před dvěma dny si dnes smlsly i na soupeři ze severní Moravy a vstup do letošního ročníku se jim tak nadmíru vydařil.

Domácí tým začal ve velkém stylu, dobrým servisem nutil soupeře do chyb v přihrávce. Rozjeté soukolí vysokoškolaček nezastavily ani dva oddechové časy trenéra hostí v krátkém rozestupu a Košická, která nastoupila na servis za stavu 17:12, pobyla na tomto postu vlastně do konce první sady.

Podobně se odehrál i druhý set. Dívky ze severu Moravy nenašly adekvátní zbraň na domácí útok a po necelých pětadvaceti minutách se znova měnily strany na hřišti.

Pod dojmem snadno získaných první dvou setů nastoupily dívky z VK UP do toho dalšího poněkud vlažněji a Frýdek-Místek toho využil k relativně vyrovnané hře i průběžnému stavu. Takto to vydrželo až do stavu 11:11, pak se na servisu objevily Kubínová a následně Sajdová a rázem na světelném ukazateli svítilo skóre 21:14. Koncovku sady si domácí dívky již pohlídaly a do průběžné tabulky si ze dvou odehraných zápasů připsaly druhou výhru.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (12, 15, 17)

Rozhodčí: Hladišová M., Trumpeš D. Počet diváků: 140.

Olomouc: Kubínová, Košická, Sajdová, Orvošová, Dedíková, libero: Strušková, střídaly: Andreeva, Michalíková.

Frýdek-Místek: Uhrová, Štrbová, Jurčíková, Pavelková, Holišová, libero: Mitrega, střídaly: Vašinová K., Kavková.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6344375011221296257?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Vysokoškolačky smetly Frýdek-Místek"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..