FOTO: Vysokoškolačky zvládly domácí premiéru bez problémů

Ve 3. kole volejbalové UNIQA Extraligy žen se hráčky VK UP poprvé představily před domácím publikem. Své soupeřky z nedalekého Přerova jednoznačně přehrály a připsaly si na své konto další výhru.

Ve vyrovnaném úvodu prvního setu olomouckého utkání vedl Přerov až o dva body, ale domácí tým otočil při podání své nové kapitánky Dudové z 9:11 na 15:11. Hosté pak sice ještě několikrát ztrátu stáhli i na rozdíl jediného míče, koncovka však byla v režii univerzity.

Druhá sada se rozhodla prakticky už na samém začátku, kdy to bylo po sérii servisů Chorvatky ve službách UP Dumančićové 10:3 a posléze při podáních Kubové 14:5. Precheza nakonec uhrála pouhých jedenáct výměn a o moc lépe se jí nevedlo ani ve třetím dějství, přestože to za stavu 4:6 a 12:11 ještě mohlo vypadat na dramatickou zápletku. Jenže po servisech domácí Dedíkové svítil na výsledkové tabuli stav 20:11 a duel už se pak jen dohrával.

Gratuluji soupeři k plně zaslouženému vítězství, i když výsledek 0:3 je pro nás možná až příliš krutý,“ mínil asistent přerovského kouče Gálíka Vladimír Tabara. „Úvodní set byl totiž vcelku vyrovnaný a my jsme v něm plnili taktické úkoly, které holky dostaly. Celý zápas jsme měli vcelku slušnou obranu, ale zklamali jsme v útoku. Navíc za chyby nás soupeř nemilosrdně trestal. Chyběly nám ale klíčové hráčky, Cebáková si poranila vazy v minulém utkání a Gálíkové se zranění přihodilo během předzápasového rozcvičení. Nejlepší výkon podalo naše šestnáctileté libero Vodičková, která přitom odehrála svůj první extraligový zápas,“ zmínil Tabara.

Bylo to naše první vystoupení v nové sezoně doma, navíc před celkem slušnou návštěvou. Z toho asi vyplývala i nervozita hráček v úvodu. Po vítězství v prvním setu jsme se ale uklidnili a až na pár výpadků z nepozornosti jsme měli zápas pod kontrolou. Celkově to hodnotím jako standardní výkon, pozitivem je také to, že se do hry mohla zapojit celá lavička, byť třeba jen na pár míčů,“ potěšilo domácího kormidelníka Jiřího Teplého.

Po dvou úspěšně odehraných ligových kolech si nyní vysokoškolačky od nejvyšší domácí soutěže odpočinou, rozhodně to však neplatí o jejich dalším sportovním programu. V pondělí večer totiž vyrážejí do německého Schwerinu, kde je ve středu 28. října od 19 hodin čeká úvodní vystoupení v letošním ročníku evropského Poháru CEV. Odveta se uskuteční ve čtvrtek 12. listopadu v 17 hodin v olomoucké univerzitní hale.

VK UP Olomouc  – VK Přerov Pecheza 3:0 (20, 11, 14)

Rozhodčí: Kubinec, Peloušek. Čas: 74 minut. Diváků: 350.

Sestava Olomouce: Závodná, Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková. Libero: Hronová. Střídaly: Sochorcová, Nováková, Michalíková.

Sestava Přerova: Polášková, Tomášeková, Rašková, Šťastná, K. Kohoutová, L. Kohoutová. Libero: Vodičková. Střídaly: Svobodová, Šebetovská, Kučerová.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6209297819709597745?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Vysokoškolačky zvládly domácí premiéru bez problémů"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..