FOTO: Zázraky se dějí jen v pohádkách

Los 2. kola poháru CEV přisoudil olomouckým volejbalistkám nadmíru zdatného soupeře – ruský velkoklub Dinamo Kazaň, který patří mezi světovou extratřídu. Přestože zápas skončil podle očekávání jednoznačnou výhrou hostí, vysokoškolačky ostudu rozhodně neudělaly a po bojovném výkonu se jim v každém setu podařilo uhrát 16 bodů.

O síle a kvalitě ruského klubu vypovídá následující statistika. Od roku 2010 vyhrál celkem pětkrát ruskou Superligu, třikrát se stal držitelem ruského poháru, v sezóně 2013-14 zvítězil v soutěži CEV Champions League a v roce 2014 ukořistil první místo v FIVB Volleyball Women’s Club World Championship.

Porazit takového giganta by se rovnalo obrovskému zázraku a doufat v něj mohl jen ten, kdo pravidelně konzumuje nejmenované látky v množství větším než malém. Bezbřehý optimista mohl snad věřit v zisk alespoň jednoho setu pro Olomouc, realisté očekávali snadnou ruskou výhru.

Úvod první sady naznačoval, že dnes by zápas mohl skončit velmi brzy. Kazaň vedla rychle 3:9, přestože vysokoškolačky hrály nesmírně obětavě a podařilo se jim několikrát odvrátit útok hostí. Domácí trenér brzdil ruský nápor time-outy a ke konci setu i střídáním a tato taktika se mu částečně vyplatila, protože nakonec domácí uhráli slušných šestnáct bodů.

Na počátku prostředního setu vysokoškolačky dokonce i chvíli vedly, ale kazaňský celek zabral a nasbíral devítibodový náskok. VK UP pak korigoval skóre úspěšnou sérií při podání Dedíkové, ale ruské hráčky nepřipustily drama a druhý set skončil stejným výsledkem jako ten předchozí.

Výsledkově nejvyrovnanější část zápasu přinesla zhruba první třetina posledního setu, kdy vysokoškolačky držely se soupeřkami krok až do stavu 11:11. Pak si trenér hostí vzal oddechový čas a po něm se opět ukázalo, kdo je pánem na hřišti. Bodovou šňůrou si Kazaň vypracovala rozhodující náskok, který s přehledem udržela do konce.

I přes jasnou prohru byly domácí dívky po utkání odměněny bouřlivým potleskem diváků, protože proti zvučnému soupeři předvedly docela sympatický a nebojácný výkon. A Bernarda Čutuk dostala od jednoho ze svých fanoušků dokonce i čokoládu :-).

VK UP Olomouc – Dinamo Kazaň 0:3 (-16, -16, -16)

Rozhodčí: Stevanovič (SRB), Juráček (SVK).  Diváků: 530.

Olomouc: Dudová, Dedíková, Sajdová, Andreeva, Michalíková, Čutuk, libero: Sain, střídaly: Kubínová, Strušková. Trenér: Teplý.

Kazaň: Maryukhnich, Zariazhko, Voronkova, Isaeva, Startseva, Vasileva, libero: Ulanova, střídaly: Ezhova, Filishtinskaia. Trenér: Gilyazutdinov.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6374647493160831121?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..