FOTO: Zbrojovka trestala chyby v obraně

Ilustrační foto

Na hřišti ve Chválkovicích hostily v 18. kole MFLŽ dívky 1. FC Olomouc soupeřky z Brna. Jihomoravský favorit měl díky dvěma domácím obranným hrubkám svou roli hodně usnadněnou a zaslouženě zvítězil.

Úvod zápasu patřil Zbrojovce, která se mnohokrát natlačila na domácí polovinu, ale bez gólového efektu. Zcela evidentní to bylo po čtvrthodině hry, když v olomoucké šestnáctce vznikl slušný závar, ale nenašla se ani jedna z hráček v červených dresech, která by dotlačila míč do sítě.

Domácí dívky pak opticky hru docela vyrovnaly a pár akcí těžících z fotbalového umu Moniky Černé mohlo vést k případnému gólovému úspěchu. Jenže deset minut před koncem prvního poločasu chybovala pravá strana olomoucké obrany a Ducháčková poprvé rozvlnila domácí síť. O tři minuty později se zrodila šance na srovnání stavu. Novodomská hezky nacentrovala na hranici velkého vápna Černé a její střela jen těsně minula tyčku. Bohužel pro domácí tým z té vnější strany.

Druhá domácí hrubice přišla ve 42. minutě. Bláhová poslala slabounkou malou domů, míče se  zmocnila Chrenková a lobem přes domácí gólmanku pojistila vedení hostů. Za další dvě minuty se ocitla v obrovské příležitosti brněnská Veselá, brankářka Kociánová však bravurním zákrokem tuto šanci zneškodnila.

Druhý poločas nezačal pro domácí dívky dobře, protože v 51. minutě se gólově znova prosadila Ducháčková a hosté vedli již o tři branky. Ani za tohoto nepříznivého stavu se domácí dívky nevzdaly a sympaticky bojovaly až do konce. Zbrojovka sice držela otěže zápasu pevně ve svých rukou a navíc měla výhodu velkého počtu hráček na střídání, ale olomoucké hráčky svým soupeřkám po fyzické stránce pořád docela stačily a snažily se o zdramatizování zápasu. Za svou bojovnost mohly být odměněny alespoň čestnou brankou pár vteřin před koncem zápasu, střela Pavláčkové z bezprostřední blízkosti však směřovala vysoko nad břevno.

1. FC Olomouc – FC Zbrojovka Brno 0:3 (0:2)

Branky: 36. a 51. Ducháčková, 42. Chrenková. ŽK: 65. Horáčková – 22. Veselá.

Olomouc: Kociánová – Horáčková, Antalíková (54. Stanjurová), Davidová, Soviak, Peňázová (34. Bláhová), Schwarzerová, Pavláčková, Vítková (46. Večeřová), Černá, Novodomská. Trenér: Dluhý-Smith.

Brno: Havrdová – Chrenková, Králíková (77. Schwarzová), Štefániková, Veselá, Špičková, Ducháčková (58. Hanzlová), Soušková (54. Vejlupková), Příkaská (63. Jouklová), Krištofová (70. Kotlánová), Honková (54. Florková). Trenér: Odehnal.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6144319397484025201?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Zbrojovka trestala chyby v obraně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..