Únor okem MJ

Měsíc únor přinesl řadu výjimečných okamžiků – play-off 1. hokejové ligy, finále Českého poháru volejbalistek nebo třeba vyhlášení sportovce Olomouckého kraje, to jsou jen některé z nich.

Univerzitní hala hostila finále Českého poháru volejbalistek, ve kterém se utkal SK UP Olomouc a VK Prostějov. Vysokoškolačky ke své škodě vzdorovaly jen chvíli a svou kůži i s pohárem prodaly rivalovi z Prostějova lacino. Nakonec musely jen sledovat, jak na podlahu jejich svatyně dopadají kapky prostějovského šampaňského. Ještě jednou volejbal z haly UP a soustředěný rozhodčí v duelu SK UP se Slavií

Olomouckým hokejistům začal v únoru vrchol sezony v podobě play-off první ligy. Nejen oni, ale i všichni fanoušci čekali, že Havlíčkův Brod bude jen překážkou na cestě minimálně do semifinále. Bohužel, především porážky v prvních dvou domácích duelech byly příčinou, proč se museli s těmito sny rozloučit.

Tomu říkám styl! Nepatřím k fanouškům „humorných“ klobouků, paruk a podobných maškarád při fandění, ale Green Men na olomouckém zimáku? To je tedy styl! Po vzoru Force a Sallyho, dvou vancouverských fanoušků, obsadili jejich olomoučtí následovníci prostor za trestnou lavicí hostů a rozptylovali nejen brodecké hráče, ale i olomoucké fanoušky.

Odraz brankáře Pruska v oknech plánované restaurace na hokejovém zimáku vytvořil společně s fanoušky zajímavý dojem. Škoda, že se z oné restaurace na led nikdy nepodíváme. A propó nový zimní stadion? Fanoušci založili petici, která má donutit radnici k činům, uvidíme, jak to všechno dopadne, jestli se radní chytí za svůj slibující předvolební nos a konečně začnou něco dělat.

Vyhlíží trenér Libor Malínek formu svých svěřenek? Spíše sleduje, jak převedou na hřiště jeho pokyny při derby se Zlínem. Tohle utkání nakonec Dámy nezvládly, jinak ale statečně bojují o play-off a atmosféra v maličké hale Zory bývá díky vypjatým duelům v této sezoně bouřlivější než v minulých letech.

Největší problémy Dámám dělala jejich bývalá spoluhráčka Kristýna Salčáková. Rychlá spojka znala cestu za záda olomouckých obránkyň i zkratku do brány Barbory Raníkové.

Každý úspěch potěší a proti druhému celku interligy Iuventě Michalovce dvojnásob. Pro osmnáctiletou Terezu Kubáčkovou jsou letošní starty v nejvyšší soutěži velkou školou a sladký nektar vítězství nad silným protivníkem si umí užít.

Kalendářní zima, to je období především halových sportů, basketbal nevyjímaje. Olomoučtí muži se letos brodí bahnem krajského přeboru, když nic, tak je to alespoň příležitost pořádně se v zápasech zhoupnout na koši. Rodinnou pověst potvrzuje Roman Pumprla, starší bratr Pavla Pumprly, který letos létá v dresu Nymburku nad koši v Adriatické lize a Eurocupu.

Moravské divadlo v Olomouci zaplnil jeden únorový večer celý kraj. Krajský úřad totiž vyhlašoval své nejlepší sportovce – vyhrál, jak jinak, tenista Tomáš Berdych.

Navzdory přítomnosti Jaromíra Jágra i Pavla Hapala, navzdory křečovité snaze o humor v podání krajských radních, králem večera byl Lexa Bögi. Legendární boxerský kouč dokázal jako jediný rozesmát kožené publikum. Výchova boxerů jako celoživotní úkol, navíc lemovaný nepřehlédnutelnými úspěchy? Takové lidi bychom měli nosit na rukou…

Na tenhle balón brankář Petr Machalík nedosáhl. Přípravný turnaj olomouckých házenkářů Drinex Cup.

Jiří Tydlačka v obležení Trnávky. Olomoucká spojka bývá u obránců soupeře populární, často mu věnují mimořádnou pozornost.

Jsme jeden tým! Kolektivní sport, to jsou i rituály, vzájemné burcování, týmové pokřiky. Komu patří tento? Zatejpované prsty napoví…

Okomentuj jako první článek "Únor okem MJ"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..