Glads vezou ze Slovenska bronz

Gladiátoři skončili třetí na hokejbalovém turnaji ve slovenském Čadci. Při troše štěstí mohli být i ve finále. I tak je bronz pro nově se tvořící mužstvo úspěchem.

V základní skupině obsadili Hanáci druhé místo za Dubnicí, která se nakonec stala celkovým vítězem 12. ročníku o pohár primátora. Ve čtvrtfinále pak přehráli Krásno Sparrows. V semifinále však nezvládli nájezdovou loterii. Chuť si následně spravili v souboji o bronz, kde jim naopak blafáky vyšly.

Základní skupina

HBC Gladiators Olomouc – HBC Kysucké Nové Město 2:0
Branky: Sobolík (Šurkal, Sikora), Sobolík (Šurkal, Fiala).

První zápas se nesl ve znamení vzájemného oťukávání. Glads měli na paměti loňskou porážku s tímto týmem v poměru 0:3. Hráli ze zajištěné obrany a čekali na své příležitosti. Ty přišly, ale ujala se až Sobolíkova střela z mezikruží, novic v týmu tak mohl oslavit svou první branku v červeném dresu. K ní těsně před koncem přidal i druhou, když proměnil svůj brejk a zvýšil vedení na konečných 2:0.

HBC Gladiators Olomouc – HBC KNM 3:1
Branky
: Rašťák (Brumar, Fiala), Sikora (Sobolík), Rašťák (Brumar, Fiala).

I druhý zápas se Hanákům vyvedl. První gól dal po brejku Rašťák, který i přesto, že byl faulován dopravil míček do branky. Druhou trefu přidal po pěkné Sobolíkově nahrávce bek Sikora, který si seběhl mezi kruhy a trefil se přesně pod vyrážečku. Třetí gól dal opět po brejku Rašťák a soupeř se již z této rány nevzpamatoval. Chvíli vystrčil drápky, když se mu podařilo snížit na 1:3, ale Olomouc si již své vedení uhlídala.

HBC Gladiators Olomouc – HBK Dubnica nad Váhom 1:3
Branky: Rašťák (Brumar, Suchý).

Pozdějšímu výherci turnaje Hanáci pořádně zatápěli a nebýt vyloučení, mohli pomýšlet i na víc.

HBC Gladiators Olomouc – HBC Jelšové Považská Bystrica 4:1
Branky
: Suchý (Fiala), L. Pelíšek (Brumar), Fňukal (Šurkal), Sobolík.

Poslední zápas ve skupině Glads s přehledem zvládli a to ještě mohli vyhrát výrazněji. Hanáci šli rychle do vedení, když se ujala střela Suchého od modré čáry. Chvíli na to se prosadil Lukáš Pelíšek. Potom svůj brejk zakončil úspěšně Fňukal. Na 4:0 zvyšoval přesnou střelou Sobolík. Hosté se již zmohli na zkorigování výsledku na konečných 4:1.

Čtvrtfinále:

HBC Gladiators Olomouc – HBC Krásno Sparrows 2:1
Branky: Šurkal (Fňukal), Fiala (Dokoupil, Brumar).

Gladiátoři prohrávali už od dvacáté vteřiny. Postupně se však dostali do tempa a svého soupeře často zatlačili do hluboké defenzivy, kterou korunovali vyrovnáním, když Šurkal nadvakrát překonal brankáře soupeře a začínalo se od nuly. Oba týmy se snažily vstřelit rozdílovou branku a povedlo se to nakonec Glads, když Fialova střela od modré zapadla přesně k tyčce a bylo rozhodnuto.

Semifinále:

HBC Gladiators Olomouc – Caribic Okružná 2:3 po s. n.
Branky: Rašťák (Brumar), Rašťák (Brumar, Fiala).

Semifinále začaly oba týmy nebojácně a Hanákům se brzy povedlo otevřít skóre. Rašťák našel z úhlu skulinku mezi betony brankáře. Ale soupeř se nenechal zaskočit a podařilo se mu brzy vyrovnat. První půle skončila nerozhodně a stejný počet branek padl i v té druhé, když nejprve pět minut před koncem Rašťák přešel rychle modrou čáru a vypálil na branku Okružné, jeho střelu brankář podcenil a Hanáci tak rázem vedli 2:1. Jenže pak se nepodařilo první lajně Glads vyhodit míček z pásma a výsledkem bylo vyrovnání na 2:2, toto skóre vydrželo až do konce a tak rozhodovaly nájezdy.V nich z prvních deseti střelců byl úspěšný pouze Šurkal a jeden z hráčů Okružné. Následovala tedy náhlá smrt, ve které byli úspěšnější hráči Caribicu a na Glads tak zbyl ,,pouze“ souboj o bronzovou příčku.

O třetí místo:

HBC Gladiators Olomouc – HBC Kysucké Nové Město 3:2 po s. n.
Branky: Sobolík (Fňukal, Šurkal), Brumar (Rašťák, Sikora), rozhodující nájezd Fňukal.

Zápas o třetí místo se nakonec Hanákům vyvedl, když získali vedení 2:0. Nejprve se střelou prosadil Sobolík, chvíli na to Rašťák s Brumarem předvedli překřížení, jehož výsledkem byla Brumarova branka. Avšak soupeř nesložil zbraně a ještě do přestávky snížil. Ve druhé části bylo k vidění hodně šancí, ale jen jedna se ujala a bohužel to bylo do Binarovy branky. Vzhledem k tomu, že pak už gól nepadl, musely opět rozhodnout nájezdy. V nichž byli šťastnější právě Hanáci, když Fňukal doslova propasoval míček do branky. Navíc Brumar ještě trefil tyč, na druhé straně Binar výborně pochytal všechny nájezdy a mohl tak předvést svůj oslavný taneček na počest výhry a zisku třetího místa.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..