Goldova komise ukázala opět svou (ne)schopnost

V českém fotbale bdí na dodržování kázně a morálky disciplinární komise. Drží se hesla kdo je vinen, musí být po zásluze potrestán. Verdikty komise vedené Jiřím Goldou však mnohdy postrádají smysl a spíš připomínají na tržišti vyhandlovaný obchod.

Tak například osmičlenný orgán potrestal Marka Heinze pokutou pěti tisíc za nevhodné vyjádření v médiích po domácím utkání Sigmy se Spartou Praha. Olomouckému hráči nepomohlo ani to, že s odstupem pár hodin se za svá vyjádření omluvil. Znevážil fotbal a pykal.

Stejnou cifru musí odevzdat rovněž Milan Haškovec. Někdejší člen výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky. Fotbalový funkcionř byl pravomocně odsouzený za podvod, i s tímto škraloupem však dál bez bázně a hany vykonává funkci v rámci asociace. Haškovec je pořád předsedou Jihočeského krajského fotbalového svazu, což je v rozporu v fotbalovými řády a předpisy. V případě osoby, která nepobírá odměnu v rámci asociace, je maximální výše pokuty 5 000 korun. A tak mu disciplinární komise vyměřila právě tento trest. Soudem odsouzený jedinec, jenž okrádal pivovar pro který pracoval byl „oceněn“ stejně jako pár vět po zápase první ligy? Zajímavé.

Z tohoto by se Goldova sestava ještě mohl nějak vykroutit. Na následujícím příkladu je však až moc zjevné, že dál od Prahy je metr spravedlnosti delší, mnohem delší. Když se v Liberci dostal divák při ligovém utkání na hrací plochu, kde se promenádoval s odhaleným pozadím, tak klub dostal čtyřicet tisíc pokutu.

Podobný incident se v roce 2009 stal v Olomouci. Tehdy na hřiště vnikl jeden z diváků a namířil si to přímo před kotel fanoušků Sparty, až tam chlapa v nazouvákách zneškodnila pořadatelská služba. Sigma dostala trest 100 tisíc korun.

Goldova komise se dostala sama, pokud mají její členové krátkou paměť, měli by aspoň vytvořit archiv, aby nedávali až příliš najevo svou neschopnost trestat smysluplně.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

1 Komentář v článku "Goldova komise ukázala opět svou (ne)schopnost"

  1. Vy tomu ale vůbec nerozumíte. Jirka Goldů to všechno dělá dobře. Akorát mu teďka nebonzoval nic ten fízl Kubíček, ani neradili jeho kamarádi Lněnička a slečna „odborník“ na všechno fotbalové Haindlová. Nevěřím tomu, že by schválně někomu dávali míň a někomu víc. To se vám jenom zdá.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..