Gregorová: S Prostějovem se dá hrát vyrovnaný zápas

Olomoucké volejbalistky zůstaly těsně pod vrcholem, v domácím prostředí se jim nepodařilo sesadit z trůnu českého poháru rivalky z Prostějova. Kapitánka Vysokoškolaček Veronika Gregorová byla po prohraném souboji s porážkou 0:3 smířená, i když výsledek nemusel být rozhodně tak jednoznačný.

S až přílišným respektem nastoupili olomoucké volejbalistky do bitvy o Český pohár. Zkažených podání a nedostatku odvahy mohly litovat v koncovce prvního setu, kdy se soupeřky z Prostějova dotahovaly a trenér Čada je musel křísit dvěma oddechovými časy. „Ze začátku jsme se rozkoukávaly jak soupeřky hrají a je to určitě úplně jiný volejbal. Pak jsme s nimi chytly krok a v koncovce jsme bojovaly. Ve druhém setu jsme do stavu kolem deseti bodů držely krok, ale pak už nás začaly válcovat. Už jsme neudržely tempo a agresivitu,“ litovala Veronika Gregorová a dodala: „Od půlky třetího setu už to bylo vlažné a asi jsme to odevzdaly, což dojem trochu snížilo. Ale prostředek utkání byl z naší strany dobrý.“

VK Modřanská Prostějov odehrál letos řadu těžkých utkání a herní praxe i sebevědomí bylo na jeho hře jasně patrné. Vysokoškolačky ale v posledních týdnech předvádějí více než solidní výkony a v okamžicích, kdy odhodily ostych, dokázaly se soupeřem držet krok.

„Nedají se porazit pokaždé, ale určitě se s nimi dá hrát vyrovnaný zápas a když se nám začne dařit víc a přijde i to štěstíčko, tak se dají i porazit. Když jsme Prostějov zatlačili servisem, tak jsme je mohli ubránit, ale vykrývaly se, měly strašně dobrou obranu,“ hledala silné zbraně soupeřek olomoucká kapitánka.

Odhady nejen bookmakerů jasně favorizovaly Modřanskou, i proto nebyl smutek z finálové porážky na tvářích olomouckých volejbalistek příliš patrný. „Na výhru jsme asi moc nemyslely, spíš jsme chtěly hrát důstojný volejbal, uhrát co nejvíc bodů a potrápit je,“ přiznává Veronika Gregorová.

Foto Miloslav Jančík

Okomentuj jako první článek "Gregorová: S Prostějovem se dá hrát vyrovnaný zápas"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..