Haluza: Zkusil jsem stahovačku, bohužel nevyšla

Zažil povedený večer s hořkým koncem. Útočník Petr Haluza dal proti Jihlavě gól a na druhý přihřál. Na vítězství to však nestačilo. „Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužily. Kdybychom góly dali, tak se nemuselo dojít do prodloužení a k nájezdům,“ uvedl Haluza.

Související: FOTO: Mora prohrála na nájezdy

Ztratili jste dobře rozehrané utkání. Mohli jste se již dostat na třetí místo. Proč to nevyšlo?
Udělali jsme šňůru, kdy jsme porazili první a druhý tým. Škoda, že nám to proti Jihlavě nevyšlo. Měli jsme spoustu šancí, které jsme nevyužili. Kdybychom góly dali, tak se nemuselo dojít do prodloužení a k nájezdům.

Jel jste během utkání sám na branku. Nedal jste gól kvůli faulu? Mohlo to rozhodčí posoudit jako trestné střílení?
To asi ne. Hráč mi ze zadu zvedl hokejku. Neměl jsem už pak skoro na holi a jen to zkoušel dát dozadu.

Váš útok dokázal Jihlavu přehrávat. Cítíte formu?
Nehraje se nám špatně. Hodně střílíme a tlačíme se do brány.

Loni jste hrál část sezony na Vysočině. Měl vás tedy gólman Benda při rozhodujícím nájezdu „přečteného“?
On sám mi po zápase říkal, že ode mě čekal střelu mezi nohy. Zkusil jsem stahovačku do forhendu, bohužel to nevyšlo.

Po vyrovnávacím gólů na 2:2 spousta fanoušků spílala sudímu. Měla podle vás branka platit?
Přesně jsem neviděl, jak to tam bylo. Žigárdy vyrazil střelu a padlo to nějak po dorážce. Je škoda, že v této soutěži není videorozhodčí.

Čekají vás dva domácí zápasy. Stále asi platí, že budete prát o dobrou výchozí pozici vyřazovací boje..
Chceme se vyhnout předkolu play-off, takže minimálně abychom do čtvrtého místa byli.