Hanácký půlmaraton se vrací na atletický stadion

Po dvouleté odmlce zamíří kroky vytrvalců opět na atletický stadion Lokomotivy Olomouc, se dnes uskuteční patnáctý ročník Hanáckého půlmaratonu. Závod je pro rok 2015 zařazen do termínové listiny Velké ceny vytrvalvů Olomouckého kraje a navíc je vypsán jako mistrovství Moravy a Slezska v půlmaratonu.

První závod tohoto druhu jako „nultý“ ročník byl v Litovli v roce 1998 za účasti 28 běžců a prvým vítězem byl Filip z AK Olomouc časem 1:08:49 hod a ze dvou žen pak byla nejrychlejší Petřeková, která půlmaraton zaběhla za 1:32:52 hod.

V dalších letech byl tento běh organizován jako silniční běh se startem a cílem u sportovní haly UP a sportovci běželi až do Chomoutova a zpět. V roce 2003 běžci soutěžili ve Smetanových sadech a od roku 2004 tento závod již má dějství na atletické dráze Lokomotivy Olomouc a v Bezručových sadech na okruhu 3 km s průběhem na atletickém stadionu. V tomto období nejlepší výkony podali v roce 2004 Kamínková z AK Olomouc časem 1:23:38 hod. a v roce 2009 Blaha z AK Kroměříž s výkonem 1:10:19 hod.

letošní ročník dopoledne zahájí běh na 1.000 metrů pro žactvo v 10 hodin. Hlavní závod má start v 10,15 hod. Novinkou bude měření časů s pomocí čipů. Registrace běžců a přidělování čísel a čipů proběhne v závodní kanceláři od 8,15 hod. do 9,45 hod.

Jaroslav Polák

Okomentuj jako první článek "Hanácký půlmaraton se vrací na atletický stadion"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..