Házenkáři Olomouce zabrali

K zápasu 20. kola 2. ligy nastoupili olomoučtí házenkáři na hřišti Sokola Telnice. Po sérii nevydařených utkání, která měla pro olomoucký celek neblahý důsledek ve ztrátě komfortního bodového náskoku v čele druholigové tabulky, chtěli hráči udělat čáru za matnými výkony a naplno bodovat.

Leč skutečnost byla poněkud jiná. I přes nabádání k aktivnímu pojetí házené se hráčům zprvu „nechtělo“ zapnout na sto procent. Domácí tým bránil v poměrně vysunutém obraném postavení a tím narušoval olomoucký útok. Útočná fáze hry bez zvýšeného pohybu, tak neměla moc šancí k úspěchu. První poločas se nevyvíjel zcela dle představ Olomouce, čemuž odpovídá i poločasové skóre 13:12.

Do druhého půle nastoupili hráči STM s touhou po vítězství, přeci jen byla potřeba odčinit špatné výsledky z předchozích zápasů. Zlepšenou obranou, která si již dokázala pohlídat přihrávky na pivota domácích, začali olomoučtí házenkáři pomalinku převažovat misky vah na svou stranu. Střelecky se chytl Pavel Mazáč, pohybem na sebe vázal hráče Martin Hynek. V důležitých chvílích na sebe vzal zodpovědnost Michal Kubáček a dravými průniky domácí obranou vsítil potřebné branky.

Na závěr utkání podržel olomouckou vlajku vynikajícími zákroky Martin Malínek, který nedovolil domácím střelcům vsítit branku ani z jasných brankových příležitostí.

Do konce tohoto ročníku zbývají dvě utkání, poslední domácí zápas sehrají házenkáři v hale DHK Zora Olomouc již tuto sobotu 3. května od 18:30, kdy přivítají celek z Maloměřic. V případě výhry se mohou házenkáři předčasně radovat z vítězství v druhé lize.

Sokol Telnice – STM Olomouc 23:27 (13:12)

Sestava a branky:Martin Malínek, Lukáš Eger 1, Vojta Minář, Martin Hynek 1, Jakub Svoboda 2, Jiří Tydlačka 2, Pavel Mazáč 10, Jan Šimůnek, Tomáš Sekerka 4, Miroslav Vaverka 1, Tomáš Slovák 1, Jiří Hruda, Michal Kubáček 5. Vedoucí družstva: Ing. Josef Halašta

Okomentuj jako první článek "Házenkáři Olomouce zabrali"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..