Házenkáři STM dovezli bod

Ve 4. kole soutěže STM Olomouc poměřily síly s házenkáři Ivančic. K utkání Hanáci nastoupili bez Pavla Mazáče, který urputně rehabilituje naražený malíček.

První desetiminutovka utkání hostům vyšla velmi dobře, odskočili domácím do vedení 3:6. Rychlou rozehrávku, kterou tentokrát řídil Jiří Tydlačka, dokázali zakončovat proskoky do pootevřené obrany domácích. Po vzájemném oťukání se postupně skóre začalo vyrovnávat. Výbornými zákroky STM v těžkých chvílích podpořil Martin Malínek, a tak skončil poločas v poměru 11:14.

Začátek druhé půle pro hosty opět, již po několikáté, znamenal ztrátu vedení. Domácí změnou obranného systému dobře narušovali postupný útok soupeře, který byl v této fázi bezzubým. Prvních deset minut Hanáci prohráli 7:3. Naštěstí zavčas pochopili, že obranný val domácích snáze překonají větší mírou pohybu, ať už s míčem nebo bez něj. Bohužel z domácího gólmana v druhé půlce udělali hvězdu extraligové velikosti. Ve vyložených střeleckých pozicích ho nechávali vyniknout. Ve 29. minutě domácí vedli 26:24, o výsledku se zdálo být rozhodnuto. Chybami domácích v útoku, útočným faulem a ztrátou míče, jsme se dokázali rychle přiblížit na rozdíl jedné branky. V posledních 10 sekundách utkání Jiří Tydlačka vystřelil z trestného devítimetrového hodu přesně do šibenice domácí svatyně. V posledních 5 sekundách domácí již nestihli vsítit branku. Utkání skončilo smírně 26:26. Posilou Olomouckým v tomto utkání byl Miroslav Vaverka z SK Droždín. Velmi dobře zahráli Tydlačka s Kubáčkem.

HK Ivančice – STM Olomouc 26:26 (11:14)
Sestava a branky:
Malínek Martin, Eger Lukáš, Doležel Karel, Svoboda Jakub – 1, Tydlačka Jiří – 8, Lerch Petr – 1, Fedák Jan, Sekerka Tomáš – 2, Vaverka Miroslav – 5, Slovák Tomáš – 1, Hruda Jiří, Kubáček Michal – 8, Rifler Jakub.

Okomentuj jako první článek "Házenkáři STM dovezli bod"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..