Házenkáři STM už sedm kol neprohráli

Sedm zápasů v řadě, z toho šest výher a jedna remíza, to je jarní bilance házenkářů STM Olomouc ve druhé lize. Poslední skalp přidali o víkendu v 19. kole na hřišti Zbrojovky Vsetín.

KH Zbrojovka Vsetín – TJ STM Olomouc 27:28 (17:14)

Začátek utkání potvrdil předpoklady o těžkém soupeři, který chtěl Olomouci oplatit nešťastnou podzimní prohru 29:28 z Hané. V 10. minutě už nažhavená Zbrojovka vedla 8:2 a STM reagovali osobní obranou Urbance na nejlepšího hráče domácích. Hosté začali snižovat manko, dostihy završili vyrovnáním na 19:19 ve 37. minutě a vzápětí je Kubáček poslal do vedení.

Tento moment odstartoval vyrovnaný a dramatický boj, ve kterém se oba celky snažily svého soupeře přetlačit. Deset minut před koncem vedli hosté o tři branky, ale domácí minutu před koncem snížili na 27:28. Po zákroku na Sekerku mohl rozhodnout ze sedmičky Mazáč, ale nedal a Zbrojovka mohla vyrovnat. Proti byl ale brankář Machalík, který dvěma zákroky při střelbě z křídla udržel nejtěsnější výhru. „Vůle po vítězství byla obrovská, velké nasazení a obětavost družstva určovala obraz hry. Hráči si šáhli na dno svých sil, a proto se není co divit jejich emocím a projevu radosti,“ zhodnotil napínavý souboj předseda TJ STM Olomouc Martin Přerovský.

V příštím utkání budou chtít olomoučtí házenkáři prodloužit svou vítěznou sérii v duelu proti Polance. Utkání se bude hrát v sobotu 16. dubna v hale Zory od 13 hodin.

Nejvíce branek: Capil 9/5, Bartoň 6 – Mazáč 10/3, Kubáček 6. Rozhodčí: Kramoliš, Krejčí. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 5:3. Diváci: 70. STM: Malínek, Machalík – Kaufman Jan, Urbanec 2, Mazáč 10/3, Lerch 3, Kaufman Jiří, Sekerka 3 , Bijota, Kubáček 6, Havlíček 4. Trenér Vladan Táborský. Vedoucí družstva Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "Házenkáři STM už sedm kol neprohráli"