Házenkáři STM vydřeli v Zubří body

Trenér Vladan Táborský (vpravo) uděluje důrazné pokyny Tomáši Sekerkovi. Ilustrační foto Miloslav Jančík

Druhá liga házenkářů má letos jasného lídra v podobě Velké Bystřice, za ní je však tabulka více než vyrovnaná. Napajedla, juniorka Zubří, STM Olomouc, Zbrojovka Vsetín a Polanka na Odrou jsou namačkaní na třech bodech.

Lesana Zubří – TJ STM Olomouc 22:28 (10:11)

Olomoučtí házenkáři dlouhodobě patří k předním celkům druhé ligy a pokud i letos chtějí bojovat o přední místa, bylo jasné, že v 17. kole na půdě poslední Lesany Zubří musí uspět. Zřejmě právě tlak povinného vítězství jim vzal lehkost a vtiskl jejich hře řad u chyb a netakticky řešených herních situací. „Zápas se hrál bez kolektivního a soustředěného snažení se o prosazení naši hry, příklad viz minulý zápas s minimálním počtem hráčů. Proto vypadal průběh prvního poločasu tak, jak vypadal,“ konstatoval mnohoznačně kouč STM Vladan Táborský.

První úsek vyhráli hosté 10:11 a nedařilo se jim od soupeře odpoutat ani během první čtvrthodinky druhého poločasu. Teprve vyloučení na obou stranách zvrátilo vývoj ve prospěch olomouckých házenkářů, kteří si vytvořili rozhodující šestibrankový náskok. „Za výkon není možno nějak zvlášť chválit. Ve druhém poločase však i přes množství chyb družstvo dřelo,“ našel pozitivní rysy zápasu Táborský.

Nejlepší střelci: Zeman 6, Mikulenka 5/2 – Mazáč 7/3, Lerch 6. Rozhodčí: Boháč, Fiala. Vyloučení: 5:3. Červená karta Čech (Z) za tři vyloučení. Sedmičky: 2:3. Diváci: 100.

STM: Malínek, Machalík – Urbanec 3, Damek 2, Tydlačka 4, Mazač 7/3, Lerch 6, Kaufman Jiří, Sekerka 3, Škůrek, Bijota, Kubáček 3. Trenér Vladan Táborský. Ved. družstva Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "Házenkáři STM vydřeli v Zubří body"