Házenkářky Česka vyzvou v pátek nejlepší tým planety

Bára Raníková se tentokrát v Olomouci neukáže.

Bára Raníková se tentokrát v Olomouci neukáže.

Po dobrých výkonech na ženském mistrovství světa přichází zasloužená odměna. Česká dámská házená stoupá v očích soupeřů na úplně jinou úroveň a důkazem je, že si nároďák vybral pro přípravné zápasy olympijský šampion z Londýna, tým Norek vedený Islanďanem Thorirem Hergeissonem, nejlepším trenérem ženské házené pro rok 2012. První střetnutí je na plánu ve středu odpoledne ve Zlíně, do Olomouce pak týmy zavítají v pátek a od 17 hodin se pokusí naplnit halu UP.

V severském týmu najdeme hned čtyři držitelky prestižního ocenění pro házenkářku roku, vítězky ligy mistrů, evropské šampionky a hlavně kostru týmu tvoří hráčky z kádru, který loni ve strhujícím finále na olympiádě porazil tým Černé hory a obhájil zlatou medaili z Pekingu.

Domácí trenér Bašný se budou muset obejít bez dvou opor svého týmu, francouzské Méty odmítly uvolnit na reprezentační sraz dlouholetou brankářku olomoucké Zory Báru Raníkovou a kvůli zranění bude absentovat i nejlepší střelkyně našeho týmu z posledního vzájemného utkání s Norkami Pavla Poznarová.

Olomoučtí diváci se tak mohou těšit na jedinou hráčku Zory, která na sebe oblékne reprezentační dres a to na Kristýnu Salčákovou. Barvy Poruby popřípadě Slavie totiž nyní oblékají další reprezentační opory a odchovankyně Olomouce – Míša Hrbková, Romana Chrenková a Dominika Selucká. V širší nominaci ještě figurují mladé naděje Tereza Kubáčková a Anna Gebre Selassie, které se ale na palubovku s největší pravděpodobností nedostanou.

Nominace ČR pro zápasy s Norskem: Adámková, Borovská, Crhová, Hrbková, Chmelařová, Chrenková, Keclíková, Knedlíková, Kutlvašrová, Martinková, Matoušková, Müllnerová, Roháčková, Růčková,

Okomentuj jako první článek "Házenkářky Česka vyzvou v pátek nejlepší tým planety"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..