Hejtmánková: Bylo to natvrdo, tělo na tělo

Veronika HejtmánkováVeronika Hejtmánková. Foto Miloslav Jančík

Olomoucké házenkářky si svůj nejlepší zápas schovaly pro tu správnou příležitost. V sobotu bojovaly ve třetím utkání semifinálové série se Slavií o poslední šanci na finále. Proti suverénovi obou republik předvedly skvělý výkon korunovaný vyrovnávacím gólem Růžičkové až po uplynutí času.

Utkání plné tvrdých osobních soubojů muselo rozhodnout až druhé prodloužení. To, že se v něm nakonec radovala Slavia 33:36 nekalilo radost Zory, naopak se domácí hráčky po utkání usmívaly. Dobře totiž věděly, že na hřišti nechaly úplně všechno, co v sobě měly.

„Jsme spokojené s tím, co jsme odvedly v dnešním utkání. Prohrály jsme, škoda, ale dnešní zápas splňoval všechno, co jsme chtěly a mohly hrát,“ vysvětlila nejzkušenější olomoucká hráčka Veronika Hejtmánková.

V prvním poločase jste pořád vedly, nakonec jste ho ale prohrály gólem v poslední vteřině. To bylo asi zbytečné, takto pustit Slavii do vedení, souhlasíte?

Samozřejmě jsme chtěly útok dohrát střelou, ale byla tam nepovedená přihrávka a Slavii stačí tři vteřiny na to, aby založila rychlý protiútok a byl z toho gól. Je to trochu i o zkušenostech, při posledním útoku jako by chtěla Terezka (Kubáčková – pozn. red.) ještě někoho hledat, ale to už se nedělá, to se musí střílet, ať to jde někam třeba do sítě, nebo do hlediště, i když to nebude gól. Bohužel z toho byl rychlý protiútok, ale v celkovém součtu to je taková drobnost.

Celé utkání jste vyrovnaly v poslední vteřině, to musela být euforie…

To nás určitě nakoplo! I tak by to byl pěkný výkon, ale tohle bylo o mnoho lepší a divákům se to muselo líbit. A když to vidíte na hráčkách, tak jsme fakt spokojené. Bylo to vzájemně strašně vyhecované opravdu na krev, ale patří to k tomu. Byl to opravdu nejlepší zápas, co jsme za sezonu odvedly.

Vyhecované to bylo hodně, třeba Kutlvašrová viděla chvílemi rudě…

My jsme si stíhaly ještě povídat mezi sebou a občas jsme se poslaly do háje. Ale jestli si někdo myslí, že padesátikilová Martina Huráňová dokáže zbořit Vítkovou stojící na brankovišti, tak to je science fiction. Takže když ona zařve a upadne, tak je to výsměch. Že to takto hrají, to nás samozřejmě nahecuje, a pak už to není jen ta procházka. A s lokty už to jde samo, ale bylo to opravdu vzájemné. Bylo to natvrdo, tělo na tělo.

Kdybyste nepřišly na začátku druhého poločasu o Martinu Kelarovou, vyhrály byste? Taková hypotetická otázka na kdyby…

Na kdyby se bohužel nehraje, kdybychom daly ještě nějaké šance, tak se to taky mohlo otočit. Máša hrála fantasticky, podržela nás v těžkých chvilkách, a když jsme potřebovaly střelbu z dálky, tak byla jediná, které to padalo. Je to zkušená hráčka, umí podržet celý mančaft, hrála výborně a je škoda, že nehrála do konce. Ale pak tam šla Kača Růžičková a taky dávala důležité góly. Kdo šel na hřiště, odvedl obrovský kus práce a bylo to vidět.

Převládá spíše dobrý pocit z výkonu nebo smutek, že jste mohly prodloužit sérii?

Mám radost z toho, co jsme předvedly. Těžko bychom i při dvou domácích výhrách na Slavii těžko mohly uspět. I když nás nechci podceňovat, Slavia by těžko doma pustila vítězství a postup do finále. Takže z toho si hlavu fakt nedělám, potěšilo mě to, jak jsme hrály a to je pro mě rozhodující.

Ještě vás čeká série o třetí místo, budete mít motivaci vyhrát?

Samozřejmě! Vždycky chceme vyhrát, možná to tak jen někdy nevypadá. (smích) Chceme si to na hřišti užít a bronzové medaile by byly něčím, s čím se po průběhu sezony nikdo ani moc nepočítá. Určitě budeme bojovat a hrát, co to půjde.

Kdybyste si mohly vybrat soupeře pro boj o bronz? Série mezi Veselím a Zlínem je vyrovnaná…

Už ve čtvrtek na tréninku jsem říkala, že Veselí doma vyhraje a série nebude 3:0 pro Zlín. My bychom si chtěly o bronz zahrát se Zlínem.

Okomentuj jako první článek "Hejtmánková: Bylo to natvrdo, tělo na tělo"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..