Hokejové mistrovství světa 2013 se blíží

Je tomu patnáct let, kdy čeští reprezentanti dokázali zvítězit v olympijském turnaji v japonském Naganu. Před zahájením zimních her tehdy hodně odborníků kroutilo hlavou a nad našim výběrem ohrnovali nos. O to sladší pak zlaté opojení bylo.

V historii českého národního celku však nejde o nijak neobvyklý příběh. Stačí si vzpomenout na ms v hokeji v roce 2010. Tam svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky odjížděli ve složité situaci. Mnoho hokejistů hrajících v NHL odmítlo reprezentovat a družstvu se nedávaly téměř žádné šance. Tým sice prohrál některé zápasy, například s outsiderem z Norska, v těch důležitých ale dokázal zabrat a parta kolem Jaromíra Jágra nakonec došla až na samotný hokejový Olymp.

Národní celek může na poslední zlatou radost navázat při letošním mistrovství světa ve Švédsku a Finsku. Pro českého fanouška v této souvislosti vyvstávají nejrůznější otázky. Přijede stálice Jaromír Jágr? Kdo bude jednička? Je lepší vzít více hráčů působících v Evropě nebo ty z NHL. Všechny jsou však v tuto chvíli předčasné. Přesto si s nimi samozřejmě láme hlavu také reprezentační trenér Alois Hadamczik. Pod jeho vedením skončili Češi na posledních dvou šampionátech na třetím místě, což chce určitě vylepšit.

Reprezentace vstoupí do 77. ms v hokeji, které se hraje stejně jako loni ve Stockholmu a Helsinkách, v pátek 3. května zápasem proti Bělorusku. Finále šampionátu je na programu 19. května. Podrobný rozpis zápasů je na MS v hokeji 2013 program.

Bude se hrát stejným systémem jako loni. To znamená, že národní týmy jsou rozděleny do dvou skupin a reprezentace ze základní skupiny hrají společně až do čtvrtfinále. Vyřazovací část, kdy nejprve proti sobě nastoupí mužstva z rozdílných skupin, se hraje na jedno vítězné utkání.

Zlato obhajuje Rusko, které dokázalo ve finále zdolat Slovensko. Oproti loňsku se představí reprezentace Slovinska a Rakouska, které nahradí Itálii a Kazachstán, jež vypadli z elitní skupiny.

Okomentuj jako první článek "Hokejové mistrovství světa 2013 se blíží"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..