Hokejový svaz chystá akademie

Rozhodnutím Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje dne 17. března 2011 byl schválen nový systém svazových akademií. Schváleny byly dva klíčové dokumenty Podmínky pro získání statutu Akademie ČSLH a Technický předpis pro získání statutu hokejových Akademií ČSLH. Uvedl to oficiální web svazu ledního hokeje.

Hlavním cílem nových akademií by mělo být sjednocení zájmů školy a klubu a spolupráce mezi těmito subjekty. Akcentována je zároveň snaha o vytvoření kvalitních podmínek pro přípravu hokejových talentů.

Současně se změnami v oblasti tréninku na ledě i mimo led, v metodice, ve výchově a vzdělání hráče i trenéra, ve spolupráci se školou i rodiči se rozhodl ČSLH vytvářet nové podmínky pro dynamičtější rozvoj hráče ledního hokeje. ČSLH je stanovuje nové parametry pro všechny kluby hrající extraligu juniorských soutěží (ELMD, ELSD, ELJ), které ve svém důsledku povedou ke zlepšení materiálních i nemateriálních podmínek pro hráče.

ČSLH podpoří ty kluby v současném systému SCM, které mají potřebu se neustále ve své činnosti zlepšovat a které investující svého rozvoje i za rámec současných požadavků ze strany svazu. Je dále neudržitelné plošně a rovnostářsky podporovat všechny kluby, přestože s mládeží pracují prokazatelně velmi rozdílně. ČSLH vytváří nový systém podpory a odměňování, který je přímo závislý na práci v jednotlivých klubech.

Jak to bude?
První Akademie ČSLH vzniknou již v sezóně 2011/12
O získání statutu bude rozhodovat komise ČSLH na základě písemné žádosti klubu k 1. 6. 2011
Akademie ČSLH musí splňovat podmínky stanovené přiloženými dokumenty
Akademie ČSLH získají vyšší finanční podporu z financí pro SCM
Současná SCM budou pokračovat v nezměněné podobě

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Hokejový svaz chystá akademie"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..