Fotbalisté 1. HFK Olomouc odčinili debakl z Karviné. Holice doma porazila ve 28. kole Fotbalové národní ligy o jeden gól Pardubice. Rozhodující náskok si Holičtí vytvořili v prvním poločase.

Domácí trenér Oldřich Machala musel udělat jedinou změnu v sestavě, když se v dopoledním rozcvičení zranil Ondřej Murin, který měl být v základní sestavě. Utkání začali lépe hosté, když si vytvořili územní převahu, která však končila na hranici velkého vápna nebo v náruči brankáře Šroma. Domácí postupně přidávali na tempu hry a začali hrozit také brankovými příležitostmi. Ta první přišla ve 27. minutě, když obránce Čep poslal dlouhý pas za obranu na Chmela. Ten si míč stáhl ze vzduchu, jako to uměl legendární hráč Zinedine Zidane a přesnou technickou střelou poslal HFK do vedení – 1:0. O pět minut později dostal přihrávku záložník Ondřej Čtvrtníček, který se s míčem moc nemazlil a poslal jej z 25-ti metrů krásnou nechytatelnou střelou do šibenice – 2:0. Poločas se tak dohrál za stavu 2:0 pro domácí HFK.

Po změně stran začali tentokrát lépe domácí. V 51. minutě poslal do vápna Biolek načechraný míč, na který si naskočil Nekuda. Jeho hlavičkový pokus ale místo v síti skončil v náruči brankáře Frydrycha. O sedm minut později agilní Nekuda získal míč na půlící čáře, vyvezl jej a uličkou vysunul Kobylíka do střelecké pozice. Ten bohužel nemířil přesně, a tak se stav utkání nezměnil. Poté zahrozili několikrát hosté, jejich příležitosti zneškodnil vynikající brankář Šrom. Na jedinou akci však nestačil, a to v 76. minutě. To nejdříve špatně odehrál míč obránce Čep. Následně hosté zahráli rychlé autové vhazování a centrem dostali míč do vápna, kde jej hlavou přesně k tyči poslal Pospíšil – 2:1. A bylo zaděláno na drama. To však holičtí nepřipustili a utkání nakonec dotáhli do vítězného konce. Připsali si tři cenné body a svého soupeře v tabulce Fotbalové národní ligy předskočili.

1.HFK Olomouc – FK Pardubice 2:1 (2:0)

Branky:27. Chmelo, 33. Čtvrtníček – 77. Pospíšil. Rozhodčí: Zelinka – Kříž, Hrabovský. ŽK: Nekuda – Vencl, Jeřábek. Diváci: 311.

1.HFK Olomouc: Šrom – Bednář, Čep, Jovanović, Šimko – Chmelo (68. Korčián), Kobylík (92. Hromek), Kovář (k), Čtvrtníček, Biolek – Nekuda (90. Kopecký). Trenér Oldřich Machala.
FK Pardubice: Frydrych – Tischler, Vencl, Pospíšil, Přibyl, Kudrna (46. Rezek), Hodas (62. Fusek), Petrus, Norek, Jeřábek, Hundák. Trenéři Jaroslav Míchal, Martin Svědík.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Holice doma Pardubice porazila"