Holice doma prohrála s Opavou

Fotbalisté HFK po středeční prohře v Poháru České pošty se Slavií Praha nastoupili na domácí půdě proti druhému týmu MSFL – SFC Opava. Holice stejně jako ve středu o gól prohrála.

Už ve 3. minutě rozjel pěknou šanci Janoščín. Míč doputoval až k Žondrovi, který jej připravil pro Bednáře. Ten zkoušel přeonat hostujícího brankáře technickou střelou, ale trefil pouze tyč. O tři minuty později poslal dlouhý aut do vápna Kopecký. Ke hlavičce se dostal útočník Žondra, ale míč mířil jen do rukavic brankáře Hampela. Hosté působili zaskočeným dojmem a jejich hra postrádala myšlenku. Po čtvrt hodině hry se pokoušel překonat brankáře Opavy Korčián, když tvrdě vypálil z hranice velkého vápna. Jeho střelu ale brankář kryl. Poté hra oboustranně ustrnula a diváci toho moc k viděli neměli. Když už se blížil konec prvního poločasu, tak udeřili opavští ze standardky. Tu poslal do vápna Sedláček tak dobře, že Komendovi přistál míč dva metry před brankovou čárou na kopačce a hosté šli do vedení – 0:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu. Holičtí byli převážnou část utkání u míče, dobře kombinovali a vytvářeli si stoprocentní šance. Hosté pouze bránili a vyráželi k rychlým brejkům, které vedl převážně bývalý hráč HFK Petr Nekuda. Ale bylo to pouze dvakrát, kdy Nekuda ohrozil holickou branku. Zato Holičtí neměli v tomto utkání pražádné štěstí. Během druhého poločasu si vypracovali šest výborných gólových šancí, které postupně neproměnili Lukášek, Hromek a po dvou měli příležitostech měli Korčián a Dupkala. To bohužel ovlivnilo konečný výsledek utkání, který skončil 0:1 pro holický tým.

1.HFK Olomouc – SFC Opava 0:1 (0:1)

Branka: 44. Dvorník. Rozhodčí: Fojt – Šenkýř, Černý. ŽK: Keresteš, Schaffartzik, Metelka. Diváci: 358.

1.HFK: Šrom – Dadák © (85. Kršák), Lukášek, Kopecký, Matyska (82. Pezzotti) – Bernard (66. Dupkala) – Janoščín, Korčián, Hromek, Bednář (46. Štěpánek) – Žondra. Trenér Jiří Derco.
SFC Opava: Hampel – Keresteš, Hrabina, Nekuda (89. Bartozel), Schaffartzik, Švec, Skřehot (84. Swiech), Sedláček (61. Wirth), Metelka, Dvorník, Komenda (75. Jurečka). Trenér Jan Baranek.

Okomentuj jako první článek "Holice doma prohrála s Opavou"