Holice porazila o gól Hulín

HFK Olomouc potvrdil body za vysokou výhru z Prostějova (5:0). Holice doma v 5. kole MSFL porazila Hulín těsně 3:2, když v úvodu druhé půlky vedla o tři branky.

Utkání proti druhému celku Moravskoslezské fotbalové ligy začali holičtí výborně. Už v první minutě se dostal k samostatnému nájezdu na brankáře Vogla útočník Libor Žondra. Špatně si pokryl míč a když už chtěl zakončit, tak skluzem čistě zasáhl Vyskočil. Holičtí ovládali hru, dobře kombinovali a předváděli krásné a rychlé akce. Hosté měli do 15. minuty jen dvě příležitosti. První zakončil Laciga po centru ze strany, ale jen do rukavic pozorného brankáře Šroma. V druhé byl také hulínský Laciga, když jej obloučkem ve vápně našel Vyskočil. Útočníka Hulína ale dobře dostoupil jeden z obránců a míč mu čistě odebral. Hanáci byli daleko nebezpečnější a do přestávky měli snad pět nebo šest velice dobrých příležitostí ke skórování. Bohužel využili pouze jednu, a to ve 23. minutě. Bednář dostal míč na pravou stranu, navedl jej do středu a tvrdou střelou po zemi na první tyč překonal brankáře Vogla 1:0.

Druhý poločas začali holičtí fotbalisté skvěle. V probíhající 46. minutě poslal Korčián z pravé strany centr a Libor Žondra ve skluzu dotlačil míč do sítě – 2:0. Uběhlo pět minut, když Korčián získal ve středu hřiště míč, posunul jej Hromkovi. Ten si narazil se Žondrou a zpětně vysunul do vápna Korčiána, který krásně obstřelil brankáře Vogla – 3:0. Domácí hráči HFK měli ještě několik dobrých šancí ke skórování, ale už žádnou nedotáhli do úspěšného konce. Toho ale využili hosté, když nejprve v 66. minutě proměnil Dvořáček nařízenou penaltu po faulu Michaela Kršáka na Rokose – 3:1. V 86. minutě zdramatizoval utkání znovu Dvořáček, když doklepával do prázdné branky přihrávku Krhutu – 3:2. Závěr utkání si holičtí pohlídali a zaslouženě zvítězili 3:2.

1.HFK Olomouc – Hulín 3:2 (1:0)

Branky: 23. Bednář, 46. Žondra, 51. Korčián – 66. (pen.) a 86. Dvořáček. Rozhodčí: Santarius – Trávníček, Páral. ŽK: Hromek, Šrom – Vyskočil, Ruman, Kopečný, Laciga. Diváci: 239.
1.HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák, Kopecký – Janoščín – Korčián, Bernard (59. Dupkala, 89. Buček), Hromek, Bednář – Žondra (83. Pezzotti). Trenér: Jiří Derco.
Hulín: Vogl – Paciorek (63. Rokos), Číhal, Ruman, Laciga, Dvořáček, Kadlec (46. Barcuch), Červenka, Krhut, Kopečný, Vyskočil (77. Pacl). Trenér Jindřich Lehkoživ.

Okomentuj jako první článek "Holice porazila o gól Hulín"